Geleceği golfte arıyorlar

Antalya'da maddi durumu iyi olmayan ve yetiştirme yurdunda kalan çocuklar, zengin sporu olarak nitelendirilen golfte gelecek arıyor

Giriş Tarihi: 21.7.2015
Geleceği golfte arıyorlar
Dünyaca ünlü golfçüleri ağırlayan Antalya'da yetiştirme yurdunda kalan ve maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına golf eğitimi veriliyor. Serik ilçesine bağlı Belek Turizm Merkezi'ndeki National Golf Kulüp'te, iş adamları Fikret Öztürk ve Bülent Göktuna'nın girişimiyle başarılı golfçüler yetiştirmek ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla 9 yıl önce başlatılan çalışmanın meyveleri alınmaya başlandı. Çocuklara eğitimi, maddi durumu iyi olmayan bir ailede yetişen ve 8 yaşındayken babasının aşçılık yaptığı otele geldiğinde golfle tanışan Hakan Yamaç veriyor. Yamaç, kulüpte 4'ü yetiştirme yurdundan 42 sporcuya eğitim verildiğini söyledi. Öğrencilere sadece golf değil, İngilizce ve genel kültür dersleri de verildiğini belirten Yamaç, "Biz burada sadece başarılı sporcular değil, vatana, millete, topluma yararlı gençler yetiştirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

GELECEĞİN WOODS'LARI

Oyuncularından 13'ünün milli takımda da yer aldığına işaret eden Hakan Yamaç, "Başarılı sporcularımız var, Türkiye şampiyonalarında önemli dereceler aldık. Amacımız yurt dışında golfte söz sahibi olmak. Geleceğin Tiger Woods'larını yetiştiriyoruz" ifadelerini kullandı. Golf sporunu tanımayan ve ilk defa kulüp sayesinde golf ile tanışan öğrencilerin hedefleri de bir gün Tiger Woods gibi ünlü birer golfçü olabilmek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceği golfte arıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN