Altınbeşik büyülüyor

İbradı ilçesindeki Türkiye'nin bilinen en büyük yeraltı mağarası Altınbeşik, sürekli artan oranda ziyaretçi akınına uğruyor

Giriş Tarihi: 24.7.2015
Altınbeşik büyülüyor
Bayram tatilinin de araya girdiği son 15 günde yaklaşık 2 bin kişinin ziyaret ettiği Altınbeşik Mağarası, ziyaretçilerine sarkıt ve dikitleriyle muhteşem bir görüntü sunuyor. Altınbeşik Milli Parkı içinde bulunan mağarayı ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler, mağara içindeki 200 metrelik gölde kayık ve botlarla gezintiye çıkıyor, 44 metre yüksekliğinde muhteşem traverten oluşumlara ulaşıyor. Bölgeye gelen konuklar, İbradı ilçe merkezindeki ve Ormana ile Ürünlü mahallelerindeki ünlü 'düğmeli evleri' de görme fırsatı elde ediyor.

FESTİVAL İLE TANITIM

Altınbeşik Mağarası'nın her geçen yıl artan bir cazibe merkezi haline geldiğini anlatan İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, ziyaretçilerin mağaranın karstik yapısına ve travertenlerine hayran kaldığını, mağaranın içinin güneş enerjisi sistemiyle aydınlatıldığını söyledi. Küçükkuru, mağaranın tanıtımını da içeren geleneksel İbradı Üzüm Festivali'nin bu yıl 5-7 Eylül arasında düzenleneceğini ve kapsamının genişletildiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altınbeşik büyülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN