Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşlı çiftin dramı

Dolandırıldıklarını iddia eden yaşlı çift çıkartıldıkları evlerinin bahçesinde yaşam savaşı veriyor

Giriş Tarihi: 27.7.2015
Yaşlı çiftin dramı
Muğla'nın Fethiye ilçesi Babataşı Mahallesi'nde 767 metrekare arsa içindeki müstakil evde, eşi Hayriye, kızı Hacer ve damadı Mustafa Yeni ile birlikte oturan Memiş Şahin, geçen yıl Temmuz ayında evine çatı yaptırmak istedi. Damadı Mustafa Yeni'nin inşaat ustası olarak firmasında çalıştığı yüklenici O.D. ile anlaşan Memiş Şahin, sözleşme imzalamak için Fethiye Belediyesi'ne gitti. İddiaya göre Şahin'e çatı yapım sözleşmesi yerine, evini sattığına dair satış sözleşmesi imzalattırıldı. Evde oturmaya devam eden Memiş Şahin'in geçen yıl Kasım ayında kapısı tekrar çalındı. Yaşananlardan habersiz olan İ.Ç, emlakçı aracılığıyla satın aldığı evin boşaltılmasını istedi. Büyük şok yaşayan aile fertleri evi satmadıklarını belirterek, dolandırıldıkları iddiasıyla Fethiye Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açtı. '

HALBUKİ TAPUYMUŞ'

İmza attığı sözleşmenin satış sözleşmesi olduğundan haberi olmadığını öne süren Memiş Şahin, "Hakkımı arayacağım, evden çıkmam" dedi. Evlerini 2010 yılında ölen oğulları için yaptırdıklarını vurgulayan Hayriye Şahin de "Evi satmışlar. Yayladaki yerimizi sattık avukat tuttuk ama bir sonuç alamadık" diye konuştu.

KOMŞULARI ŞAHİN ÇİFTİNE SAHİP ÇIKTI

40 dereceyi aşan sıcakta günlerdir evlerinin bahçesinde yaşayan Şahin çifti ve kızlarına komşuları sahip çıktı. Buzdolaplarından başka eşyası kalmayan aileye komşuları tarafından piknik tüpü, mutfak eşyasıyla yatak verildi. Kavurucu sıcaklara rağmen evin bahçesinden ayrılmayan Şahin çifti, başka gidecek yerleri olmadığını söyledi.

EVİN BAHÇESİNDE YAŞAM

Dava devam ederken Şahin ailesinin evine icra görevlileri geldi. Evdeki eşyaları yediemin deposuna taşınan Memiş ve Hayriye Şahin, kızları Hacer Yeni ile birlikte evden çıkarıldı. Evi satın alan İ.Ç. kapısına kilit vurdururken gidecek yerleri olmayan yaşlı çift ve kızları bahçede yaşamaya başladı. Kendisi de yürüme güçlüğü çeken Hacer Yeni, kalp yetmezliği ve solunum sıkıntısı yaşayan babası Memiş Şahin ile baston yardımıyla yürüyebilen annesi Hayriye Şahin'e evin önündeki üzüm bağının gölgesinde bakmaya başladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlı çiftin dramı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN