Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Skandaldan taciz çıktı

Mehmet Emer'in, 'çocuk gelin olmasınlar' diyerek gündeme getirdiği 13 ve 15 yaşındaki torunlarının cinsel tacize uğradığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 30.7.2015
Skandaldan taciz çıktı
Antalya'nın Elmalı ilçesinde yaklaşık 10 yıl önce anneleri vefat eden 13 yaşındaki F.E. ve 15 yaşındaki G.E'nin Elmalı Anadolu Lisesi'nde okurken, üvey anneleri ve babaları tarafından okuldan alınıp aile içi nişan töreni yaptıkları haberi üzerine, CHP kadın kolları görevlilerinden oluşan bir heyeti ilçeye gönderdi. Heyet, çeşitli görüşmeler ve incelemeler sonrası bir rapor hazırladı.

ZORLU GÜNLER BAŞLADI

Hazırlanan raporda, "13 yaşındaki F'yi, rızasına aykırı olarak, üvey anne B'nin dayısının oğlu ile aile içi nişanlamışlardır. Bir diğer akrabası ile nişanlanan G. de intihar girişiminde bulunmuş, sağlığına kavuşmuştur. Çocuklar okullarında, takdir- teşekkür belgeli başarılı birer öğrenci olmalarına karşın, babaları tarafından öğrenim hayatlarına davam etmeleri engellenmek istenmiştir. Ayrıca beyanlara göre; çocukların, babanın evine geçmeleri sonrası başarı durumları da azalmıştır" ifadelerine yer verildi.

TACİZCİYLE NİŞANLANMIŞLAR

Raporda şok bir detaya da yer verildi. 2014 yılı Ekim ayında, baba Murat Eker'in, konut dokunulmazlığını ihlal, tehdit ve kızlarına taciz suçlamaları iddiasıyla çocukların nişanlandırıldığı H.E. ve S.Ç. hakkında Elmalı Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu belirtildi. Mağdur çocukların, şubat ve mart aylarında verdikleri ifadelerinde ısrarla, zorla evlendirilmeye çalışıldıklarını beyan ettiği, baba Murat Emer'in 30 Haziran'da şikayetinden vazgeçtiği anlatılarak "Baba Murat Emer tarafından suçlama yöneltilen H.E. ve S.Ç'nin, mağdur kızların evlendirilmek istenildiği kişiler olduğu tespit edilmiştir" denildi.

MİLLİ EĞİTİM DE HAREKETE GEÇTİ

Milli Eğitim Bakanlığı ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü de harekete geçti. İki kız kardeşin önümüzdeki eğitim- öğretim yılından itibaren okullarına döneceği, gerekirse barınma hizmeti de verileceği belirtildi. Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay "Çocuklar eğitimini tamamlayacak. Okulun psikolojik danışmanı ve rehber öğretmeni de çocukların okula devamı yönünde psikolojik ve rehberlik hizmetine başladı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Skandaldan taciz çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN