Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giysi odaları için pratik çözümler

Giriş Tarihi: 31.7.2015
Giysi odaları için pratik çözümler

Kıyafet konusunda rahat rahat seçim yapmayı kim istemez. House Beautiful dergisi, dikkat edilmesi gerekenleri sayfalarına taşıdı

Evinizde giysi odası düzenleyebilme şansınız varsa, bunu en doğru şekilde yapabilmek için de uymanız gereken kurallar var. House Beautiful dergisinden Şebnem Yıldız, ideal giysi odası için dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı:

BOYUTLARA DİKKAT EDİN

Giysi odanız, zevkinizin yansımasıdır. İdeal 'kişisel butik' tasarımı ise hem görsel olarak çekici, hem de işlevsel olmalıdır. Odanızı planlarken boyutlarına dikkat edin. Giysi odasında, en az bir kişi, sıkışıklık duygusuna kapılmadan rahatlıkla yürüyebilmeli ve hareket edebilmelidir. Odanızın penceresi olmalı. Bu bir tavan penceresi de olabilir. Doğal ışığı içeriye davet ederken, elbise ve aksesuvarlarınızı daha rahat görebilir, giysilerinizin havalandırılmasını da sağlamış olursunuz.

SAKLAMA KUTULARI

Geniş bir giysi odasında, aynalı bir tuvalet masasına yer verin. Renkli ve beyazları ayrı gruplayacağınız kirli sepetleri kullanın. Giysi odanızı, detaylarla zenginleştirin. Şapka, çanta, ayakkabı ve saklama kutularınızı bu raflarda, görebileceğiniz şekilde sıralayın. Aksesuvar bölmeleri; mücevher, kemer, toka gibi eşyalarınızı gruplayarak düzenli bir biçimde sergilemenizi sağlar.

DÜŞEY DEPOLAMA

Standart giysi odaları, genişçe bir dikdörtgen veya kare formundadır. İçindeyken rahatça ayakta durabilmek önemli bir tasarım kriteridir. Rahatça giysi asabilmek için dolap derinlikleri en az 60 santim civarında olmalıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giysi odaları için pratik çözümler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN