Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanatın kalbi burada atacak

Antalya Kültür Sanat Merkezi açılışı sergilerle yapıldı. Merkez, Eylül'de Picasso ve Ara Güler gibi sanatçıların eserlerine de ev sahipliği yapacak

Giriş Tarihi: 31.7.2015
Sanatın kalbi burada atacak
Eylül ayında dünyaca ünlü ressam Pablo Picasso ve fotoğraf sanatçısı Ara Güler'in sergileriyle resmi açılışı gerçekleştirilecek olan Antalya Kültür Sanat Merkezi'nin ön açılışı ATSO Başkanı Davut Çetin ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) eski hizmet binasında kurulan AKS, bugün sanatseverlere kapılarını hazırlık sergileriyle açacak.

TİCARET DEĞİL SANAT

ATSO Başkanı Davut Çetin, kentin en merkezi noktasında bulunan eski hizmet binasını gelir getirecek herhangi bir proje yerine kente artı değer katacak böylesi bir kuruma dönüştürmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Çetin, "Kültür ve sanata daha fazla yatırım yapmamız gerekiyor, çünkü kültüre yatırım öncelikle kentsel yaşam kalitesini yükseltiyor" dedi.

AÇILIŞ SERGİLERİ

AKS, yaklaşık 2 bin metrekarelik bir alanda hizmet verecek. Binanın 3 katı sergi salonlarına ayrılırken, bir katta da eğitim salonları yer alıyor. Binanın 112 kişilik oditoryumu ise çeşitli sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapacak. Antalya Kültür Sanat resmi açılış öncesinde, bugün iki hazırlık sergisi sanatseverlerle buluşacak. Yıldızların fotoğrafçısı Cecil Beaton'ın Sotheby's arşivinden derlenen 'Portreler' ve 18. yüzyılın ünlü ressamlarından Luigi Mayer'in 'Gravürler' sergileri 6 Eylül tarihine kadar, ücretsiz olarak gezilebilecek.

PICASSO VE GÜLER EYLÜL'DE

AKS, Eylül'den itibaren Picasso'nun orijinal eserlerinden oluşan büyük bir sergiye evsahipliği yapacak. Eşzamanlı olarak, Ara Güler'in arşivinden seçilen Antalya ve çevresinin fotoğrafları da sergilenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanatın kalbi burada atacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN