Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilim yuvası Kepez

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü öğrencilere yeni bilim merkezi projesini müjdeledi. 2016-2017 eğitim öğretim yılına yetişecek olan bilim merkezinden 19 ilçe de faydalanabilecek

Giriş Tarihi: 2.8.2015
Bilim yuvası Kepez
Kepez Belediyesi'nin 4 noktada açtığı etüt merkezleri, Kepezli öğrencilerin eğitimde fırsat eşitliği yakalamasını sağladı. Barış Mahallesi Bilgi Evi, Şafak Mahallesi'ndeki Orhan Gazi Semt Konağı, Sütçüler Mahallesi'ndeki Osman Gazi Semt Konağı ile Varsak bölgesindeki Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu'nda kurulan etüt merkezlerinde, ilk kademe öğrencileri akademik eğitim, yüzme kursu, satranç kursu, tiyatro ve sinema gibi çeşitli etkinliklerle buluşturuluyor.

BİLİM MERKEZİ KURUYORUZ

Yeni hedef olarak Akdeniz Bölgesi'nin ilk bilim merkezini kurmak olduğunu müjdeleyen Tütüncü, Dokuma Fabrikası'ndaki bu merkezden 19 ilçe çocuklarının faydalanacağını söyledi. Öncelikle bilim merkezinin zihni altyapı oluşturması amacıyla güzel bir bilim teknoloji kulübü oluşturacaklarını açıklayan Tütüncü, "Çocukları bilimle, bilişimle içli dışlı hale getirmek istiyoruz. Bilim merkezini 2016-2017 eğitim sezonuna yetiştireceğiz" diye konuştu.

ETÜT MERKEZLERİ SIKI TAKİP ALTINDA

Yeni ve eski belediye meclis üyeleri ile birlikte etüt merkezlerini ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, merkez yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerden bilgi aldı. Kepezli çocukların bir kimlik ve kişilik kazanmaları, geleceğe sağlıklı yürümeleri ve ilçenin eğitim kalitesini arttırmak gibi üst üste amaçların bindiği bir hizmet anlayışı içinde olduklarının altını çizen Tütüncü, "Burada drslerin yanı sıra sosyal ve kültürel aktiviteler yapılıyor. Dengeyi sağladık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilim yuvası Kepez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN