Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eksi altı puan cezası kapıda

Antalyaspor, verilen sürede eksiklerini gideremedi. Ulusal Lisans alamama tehlikesi ile karşı karşıya bulunan Akrep'in sezon içinde 3 yada 6 puanı silinebilir

Giriş Tarihi: 2.8.2015
Kulüplerin lisans alabilmesi için yerine getirmesi gereken sportif, altyapı, personel ve idari, mali ve hukuki kriterlerden mali kriterleri yerine getiremeyen Antalyaspor'u kritik günler bekliyor. Daha önce başvurusu kabul edilip lisans alan kulüpler 21 Mayıs'ta açıklanmış, aralarında Antalyaspor'un da bulunduğu başvurusu kabul edilmeyen kulüplere 1 aylık süre verilmişti. Araya Federasyon seçimlerinin girmesi nedeniyle bu kulüplere ek süre verildi.

PUAN SİLME CEZASI GELEBİLİR

Federasyon, diğer futbol kulüplerine ve geçmişte forma giyen futbolcularına olan borcu nedeniyle bu kriterleri yerine getiremeyen Antalyaspor'a 80 bin TL para cezası uyguladı ve 30 gün süre daha verdi. Bu ceza, hukuki sürecin ikinci aşaması. Federasyon kulüpleri önce uyarıp süre veriyor, ardından para cezası verip bir kez daha süre veriyor, üçüncü aşamada ise puan silme cezası uyguluyor. Antalyaspor 30 gün içinde gerekli şartları yerine getiremezse lig başlayacağı için sezon içinde 3 yada 6 puanı silinecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eksi altı puan cezası kapıda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN