Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilim Merkezi gezisi

Giriş Tarihi: 5.8.2015
Bilim Merkezi gezisi

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya'da hayata geçirmeyi düşündüğü bilim merkezinin kuruluşu öncesinde Marmara ile İç Anadolu bölgelerindeki örneklerini gezdi

Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya gençliğine armağan etmeyi düşündüğü bilim merkezinin kuruluşu öncesinde Marmara ile İç Anadolu bölgelerindeki bilim merkezlerini inceledi. Dokuma Fabrikası'nda 2016- 2017 eğitim sezonunda açılışını yapmayı planladığı merkezin kuruluşu için ilk adımları atan Tütüncü, beraberindeki heyet ile birlikte Kocaeli Bilim Merkezi, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi ile Eskişehir Bilim Deney Merkezi'ni gezdi.

ALTYAPI ŞİMDİDEN OLUŞTU

Merkez yetkililerinden bilgi alan Tütüncü, çalışma programları, sergiler, galeriler, deneysel ve fikirsel çalışmaları öğrendi. Buralardaki teknolojik faaliyetleri ayrıca değerlendiren Tütüncü, atölye çalışmalarını da titizlikle not etti. Üç farklı şehirdeki merkezlerin konumu, çalışma sistemi, sunduğu hizmetleri harmanlayan Tütüncü, Kepez'de kuracağı merkezin altyapısını oluşturdu. Daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile görüşen Tütüncü, gezisinin amacını anlattı, fikir alışverişinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilim Merkezi gezisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN