Kumbaradaki hayal çalındı

Giriş Tarihi: 7.8.2015
Kumbaradaki hayal çalındı

Antalya'da Muratpaşa Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan hizmet binası yanındaki 'Kitap ve Oyuncak Kumbarası' soyuldu

Antalya'da Muratpaşa Belediyesi tarafından fakir çocuklar için geliştirilen ve sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan 'Kitap ve Oyuncak Kumbarası' gözü dönmüş hırsızların hedefi oldu. Duyarlı vatandaş Hümeyra M. D. tarafından fotoğrafla tespit edilen hırsızların kapıyı kırarak kumbaranın içindeki kitap ve oyuncakları çaldıkları belirlendi. Akıllara durgunluk veren hırsızlık olayını, belge niteliğindeki fotoğrafa göre 2 Ağustos günü saat 19.00 sıralarında 3 kişi gerçekleştirdi.

SATMAK İSTEDİLER

Olay anını sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasında paylaşarak üzüntüsünü dile getiren Hümeyra M.D, görüntülemeyi başardığı hırsızların kendisini kızı ile birlikte görünce 'Ucuz oyuncak var' diye seslenerek çaldıkları oyuncakları satmak istediklerini vurguladı. Olayı gerçekleştiren kişilerin çocukları oyuncakla kandırıp kaçıran sapık emellerine alet edebileceklerini veya sadece hırsız da olabileceklerine dikkat çeken Hümeyra M.D, kırık kapıyı belediye görevlilerine bildirmesine rağmen önlem alınmamasına büyük tepki gösterdi.

MESAİ BİTTİ

Olay yerine gelen güvenlik görevlilerinin 'mesai bittiği' gerekçesiyle duyarlı kadının şikayetini sadece not almaları dikkat çekti. İlgisizlik üzerine Hümeyra M.D, 3 zanlının fotoğrafını sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan paylaşarak sesini duyurmaya çalıştı. Duyarlı vatandaşın paylaşımı virgülüne dokunmadan aynen şöyle: "Bu fotoğrafı saat 19.00 da Terracity yanında Muratpaşa Belediyesi'nin oyuncak kitap kumbarasının orada çektim. Bu üç kişi kumbaranın kapısını kırmış içindekileri torbaya doldurmuşlardı. Beni kızımla görünce 'Ucuz oyuncak var' diye seslendiler. Çocukları oyuncakla kandırıp kaçıran sapıkta hırsız da olabilirler. O sırada güvenlik geldi ve ben geri geldiğimde yoklardı. Ben kızımın oyuncaklarını, kitaplarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor diye toplayıp oraya atarken bugün gördüklerime şaşırdım kaldım. Şaşırma nedenim 4 gün önce kumbaranın kapısını şikayet ettim kırık diye. 'Mesai saati bitti' diyerek sadece kayıt yaptılar. Belediyenin önünde kimsenin görmüyor olması ayrı bir tuhaflık. 4 gün sonra bu tipleri görüyorum. Ben 4 gündür gözlerinin önündeki yerin tamir edilememesini anlayamıyorum. Burası böyleyse uzaktaki sosyal sorumluluk projelerinin vay haline. 4 gün önce son oyuncak dergilerimizi attık. Güneş, çocuklarla paylaştım diye ne mutlu oldu. Bugün o adamlar attığımız oyuncakları torbalara dolduruyordu. 4 gündür oradan hiç mi memur geçmedi? Güvenlikte mi yok? Ya da o kumbara göstermelik o yüzden mi ciddiye alınmıyor? Bir kez daha 'Bu insanlardan bir şey olmaz' diye hafta sonu paylaşımımı sonlandırıyorum."

HALA TAMİR EDİLMEDİ

Hümeyra M.D'nin paylaşımını yine duyarlı vatandaşlar SABAH Akdeniz muhabirlerine ulaştırdı. SABAH Akdeniz ekibi, hırsızların soyduğu ve çocukların hayallerinin içinde bulunduğu 'Kitap ve Oyuncak Kumbarası'nın kapısının hala yapılmadığını tespit etti. Vatandaşlar, "Biz bir tek oyuncak ve kitabı hayal eden çocuklara el uzatırken yaşananlar yüz karası. Belediyenin kendi meselesine sahip çıkmaması utançtır" diyerek tepkilerini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumbaradaki hayal çalındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN