Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretmenini seç bedava ders al

Milli Eğitim, ücretsiz takviye kurslara 1 Ekim'de başlıyor. Öğrenciler ders alacağı öğretmeni kendisi seçecek. Kurs için 10 öğrencinin talebi yeterli olacak

Giriş Tarihi: 8.8.2015
Öğretmenini seç bedava ders al
Öğrencilerin bilgi eksikliklerini gidermek, derslerdeki başarılarını arttırmak ve sınavlara hazırlanmalarına destek olmak amacıyla Milli Eğitim tarafından açılacak 'Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nın' ayrıntıları belli oldu. Temel eğitim ve orta öğretim müfredatı kapsamında ücretsiz takviye kurslardan öğrencilerin yanı sıra, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan mezunlar da yararlanabilecek.

1 EKİM'DE BAŞLIYOR

Mezunlar halk eğitim merkezlerinde, öğrenciler ise okullarında takviye kurslara katılacak. Kurslara katılmak isteyen öğrencilerin, 1-30 Eylül tarihleri arasında müracaat etmeleri gerekiyor. Öğrenciler takviye kurslara 1 Ekim'de başlayacak. Kurslar öğrencilerin ihtiyaç duyduğu derslerden öğrenci ve velilerin talebine göre açılacak. Bir kursun açılabilmesi için 10 öğrencinin talebi yeterli olacak.

RESİM VE MÜZİK DAHİL

Kurslarda her ay değerlendirme testleri de yapılarak öğrencilerin test sistemine hazırlanması sağlanacak. Okullarda yeterli başvuru ve ilgi bulunması durumunda resim, müzik ve beden eğitimi derslerinde de takviye kurslar düzenlenecek. Böylece öğrencilerin sanatsal ve kültürel yeteneklerinin gelişmesine destek sağlanacak. Öğrenciler kendi öğretmenlerini de kendisi seçecek. Öğrenciler ek ders vermek için müracaat eden öğretmenler arasından tercih yapacak. Bu yıl kurslarda görev alacak öğretmenler için teşvik niteliğinde uygulamaların hayata geçmesi nedeniyle öğretmenlerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

ÜCRET İKİYE KATLANDI
Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, pilot uygulamanın ilk kez geçen yıl hayata geçtiğini hatırlattı. Geçen yıl öğretmenlerin ilgisinin düşük olduğunu ifade eden Gülay, "Görev alacak öğretmenlerin ek ders ücretleri yüzde 100 artırıldı. Ek hizmet puanı uygulaması başlatıldı. Bu nedenle öğretmenlerin yoğun katılım göstermesini bekliyoruz" dedi.

100 BİN ÖĞRENCİ HEDEFİ
Geçen yıl 36 bin öğrencinin ücretsiz kurslardan yararlandığını ifade eden Gülay, "Antalya'da 210 bin öğrencimiz var. Biz en azından yarısının bu takviye kurslarından yararlanmasını bekliyoruz. Ayrıca bu yıl ilk kez takviye kurslarımız mezunlara yönelik de gerçekleşecek" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmenini seç bedava ders al
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN