Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya birleşik festivalleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi bu yıl Uluslararası Antalya Piyano Festivali ile Altın Portakal Film Festivali'ni birleştirdi. İki festival ardı ardına gerçekleştirilecek

Giriş Tarihi: 11.8.2015
Antalya birleşik festivalleri
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen kentin en önemli iki sanatsal organizasyonu Uluslararası Antalya Piyano Festivali ile Altın Portakal Film Festivali birleştirildi. Büyükşehir, bu yıl 16'ncısı düzenlenecek Piyano Festivali'nin tarihinde değişikliğe gitti. Festival bu yıl 26 Eylül'de başlayacak ve 18 Ekim'de sona erecek. Piyano Festivali'nin hemen ardından Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali başlayacak. Piyano Festivali'nin 18 Ekim'deki kapanış konseri 52'nci kez sinemaseverle buluşacak Altın Portakal Film Festivali'nin açılış konseri olacak. Altın Portakal da 24 Ekim'de sona erecek.

MÜZİĞE DOYURACAK

Antalya Piyano Festivali bu yıl kenti yine müziğe doyuracak. Şef Gürer Aykal ve Akdeniz Filarmoni Orkestrası ile Abdullah İbrahim, Gülsin Onay, Natalia Gutman, Cem Babacan-Başar Can Kıvrak, Saleem Ashkar, Sir Neville Marriner, Andre Previn'in sahne alacağı bu yılki festivalde, 4 konser Aspendos Antik Tiyatrosu'nda, 8 konser Antalya Kültür Merkezi'nde yapılacak. 2 konser için Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi hazırlanacak. Festivalde bu yıl köy okullarında söyleşiler yapılması planlanırken, etkinlik alanlarına Kaleiçi de dahil edildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi iki sanatsal organizasyonda ihtiyacı olacak araç, gereç, hizmet gibi satınalmalar için tek ihaleye çıktı. İhale 31 Ağustos'ta yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya birleşik festivalleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN