Otopark için yola çöktüler

Alanya Belediyespor, İncekum Plajı'ndaki Milli Emlak'a ait otoparka çöktü. Giren çıkandan 4 lira alıyor. Ruhsatsız otopark tepki çekiyor

Giriş Tarihi: 14.8.2015
Otopark için yola çöktüler
Antalya'nın Alanya ilçesinde İncekum Plajı'nın otoparkının tahsis ve ruhsat alınmadan Alanya Belediyesi tarafından Alanya Belediyespor'a verilerek işletmeye açtırıldığı belirlendi. İncekum'da yol kenarında bulunan ve Milli Emlak'a ait olduğu tespit edilen otoparka 'Alanya Belediyespor Otoparkı' tabelası asılarak girişlerden makbuz karşılığı 4 TL alınması tepkilere yol açtı. Vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçede mülkiyeti Milli Emlak'a ati olan 16 otopark için inceleme yapıldı. İncelemede Alanya Belediyespor tarafından işletilen İncekum Plajı otoparkının ruhsatsız olduğu tespit edildi.

İŞTAH KABARTIYOR
İncekum mahallesi Pegasus World Otel yanındaki İncekum Plajı, Alanya'da dernekler ve spor kulüplerinin iştahını kabartıyor. Her gün yüzler aracın giriş çıkış yaptığı otopark alanı için Nisan ayında ilçedeki bir derneğin resmi yollardan tahsis istediği ve Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 'ret' cevabı verildiği ileri sürüldü. Aynı alanı Alanya Belediyespor'un tahsis almadan kullanmaya başlaması ve tepki görmesi üzerine Milli Emlak Müdürlüğü'ne tahsis için başvurduğu ancak tahsise henüz cevap verilmediği de iddialar arasında yer aldı.

NE ALIRSAK KARDIR

Alanya Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve Alanya Belediyespor Başkanı Mehmet Erken'in daha önce de ilçede kulüp adına yaptırıp kiraya verdiği portakal büfeler tepki çekmişti. Esnafın tepki göstermesine rağmen belediyenin büfelere göz yumması haksız rekabet tartışmalarını gündeme getirmeye devam ediyor. Kulüp Başkan Erken'in, otoparkı , "Milli Emlak'tan yazı gelinceye kadar işletiriz. Ne alırsak kar" mantığı taşıdığı ileri sürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otopark için yola çöktüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN