Aleviler Hacıbektaş'ta

Antalyalı Aleviler Hacı Bektaş Veli Anma Töreni için Büyükşehir Belediyesi organizasyonuyla Nevşehir'e gitti. Başkan Türel Alevilerin farklılığımız değil, zenginliğimiz olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 19.8.2015
Aleviler Hacıbektaş'ta
Antalyalı Aleviler Büyükşehir Belediyesinin organizasyonu ile 52'nci Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür-Sanat etkinliklerine katılmak için Nevşehir'e gitti. Anadolu'nun manevi mimarlarından Hacı Bektaş Veli Anma programına katılmak için günler öncesinden hazırlık yapan Antalyalı Alevi vatandaşlar, 6 otobüs ile Hacıbektaş'a gitti. 4 otobüsten oluşan 184 kişilik ilk kafile ile iki otobüsten oluşan 92 kişilik ikinci kafile Nevşehir'e ulaştı.

KURBAN KESİLDİ DUA EDİLDİ

Hacıbektaş'ta, üzerinde Hacı Bektaş Veli'nin resimlerinin yer aldığı tişörtleri giyip şapkaları takarak dolaşan Alevi vatandaşlar, türbe ziyaretinde duygusal anlar yaşadı. Hacı Bektaş Veli türbesini ziyaret edip dualar eden Aleviler kurban kesti. Hacı Bektaş Veli'nin yaşam felsefesini, tarihe kazınmış sözlerinin ve anlamlarının konuşulduğu sohbetlere katılan aleviler ziyaretlerini tamamladı.

ZENGİNLİĞİMİZİN PARÇASI

Yeşildere Mahallesi Muhtarı Kemal Genbeş, "Bizleri böylesine güzel ve anlamlı bir organizasyonla Hacıbektaş'a götüren Belediye Başkanımız Menderes Türel'e sonsuz teşekkür ederiz" dedi. Başkan Türel de "Bu zamana kadar hep söyledim. 'Hazreti Ali'miz bizi sadece birleştirir. Alevilik bizim farklılığımız değildir, gönül zenginliğimizin bir parçasıdır' dedim. Bundan sonra de demeye devam edeceğim" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aleviler Hacıbektaş'ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN