Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşadamlarına Cibuti çağrısı

Giriş Tarihi: 22.8.2015
İşadamlarına Cibuti çağrısı
Türkiye'nin Cibuti Büyükelçisi Hasan Yavuz, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Cibuti ve Türkiye arasında siyasi ve ticari gelişmelerden bahseden Yavuz, gelişmekte olan Afrika ülkelerinin Türk işadamları için önemli bir iş sahası olduğunu söyledi.

OLUMLU DÜŞÜNCE

Kendisinin Cibuti'de göreve başladıktan sonra Türkiye ve özellikle de Antalya'da bulunan işadamlarının Cibuti'de yatırım yapmaları için bazı çalışmaları olduğunu ifade eden Yavuz, "Afrika'da insanının Türkiye ve Osmanlı hakkında olumlu düşünceleri var. Bu olumlu düşünceler karşısında Türkiye ile Afrika ülkeleri arasında ilişkilerimiz daha ileriye taşınır. Bizler bu konularda elimizden gelen desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Türk işadamlarımızdan isteğimiz kendilerine yeni ufuklar açacak iş alanları konusunda Afrika ülkelerine ve Cibuti'ye yönelsinler" dedi.

ÖNEMLİ BİR PAZAR

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Yavuz'a çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Türkiye ve Antalya yöresi açısından Afrika ülkelerinin yeni pazar alanları olabileceğine dikkat çeken Çetinkaya, "Yeni ülkelere ihracat yapılması hem ülkemiz ekonomisine hem de bölgemiz ekonomisine katkı sağlayacaktır. Bu konuda ticaret odalarımıza da görev düşüyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşadamlarına Cibuti çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN