Engelliler minnettar

Engeliler, hayata geçirdiği bütün projelerde kendilerine pozitif ayrımcılık yaptığı için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'e teşekkür plaketi verdi ve tablo hediye etti

Giriş Tarihi: 24.8.2015
Engelliler minnettar
Antalya Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Sevinç Aktuğ, hayata geçirdiği tüm yatırımlarında engellileri projenin merkezine koyan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i ziyaret etti. Engeliler adına Başkan Türel'e kendilerine yönelik pozitif ayrımcılığından dolayı teşekkür eden Aktuğ, "Başkan Türel gerek rehabilitasyon merkezleri gerekse yapmış olduğu birçok park ve ortak kullanım alanlarında engelli bireyleri yaşama dahil edilme noktasında göstermiş olduğu gayret apaçık ortadadır. Konyaaltı Sahili'nde engellilerin denize girmesi için yapmış olduğu rampalar, engelli bireyleri çok mutlu etmişti. Menderes Başkan'ın hassasiyeti bizleri ve engelli bireyleri oldukça memnun ediyor. Kendisine minnettarız" dedi. Sevinç Aktuğ Başkan Türel'e katkılarından dolayı Antalya Eski Pazar Hamamı'nın olduğu seramik üzerine panoramik olarak basılmış siyah beyaz tablo ve iki adet teşekkür plaketi hediye etti.

EN ANLAMLI HEDİYE
SEVİNÇ Aktuğ'un ziyaretinin kendisini mutlu ettiğini ve duygulandırdığını kaydeden Türel ise, "Aldığım en anlamlı plaket ve hediye oldu" dedi. Engelli insanların yaşadığı sıkıntıyı, ailenin yaşadığı sıkıntıyı bizzat yaşamış biri olduğunu ifade eden Başkan Türel "Engelli kardeşlerim, engelli kardeşlerimin anne ve babaları, aileleri, benim gönüldaşlarım, kader arkadaşlarımdır" ifadelerini kullandı. Engelli sözü çok kullanıldığı için kendisinin de mecburiyetten kullandığını dile getiren Başkan Türel, yaşadığı tecrübeler sonrasında asıl engelin fiziki olmadığını öğrendiğini söyledi. yı engelsiz şehir yapmak için yola çıktıklarını kaydeden Başkan Türel, şehrin yanı sıra evleri de engelsiz evler yapmaya başladıklarını anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelliler minnettar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN