Rekor hasta bakımı

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi 19 Ağustos'a kadar 1 milyon 638 bin 449 hastaya baktı. Bu rakam Antalya'nın nüfusuna yaklaştı

Giriş Tarihi: 26.8.2015
Rekor hasta bakımı
Antalya Devlet Hastanesi iken kırık dökük binalardan kurtarılarak modern binaya kavuşturulan Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bölgenin en gözde hastanesi olmaya başladı. Açılışından kısa bir süre geçmesine rağmen kendi sınıfındaki diğer hastanelere fark atarak bölge halkının tercih ettiği hastane konumuna gelen Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yılın ilk 8 ayı dolmadan rekor sayıda hastaya hizmet verdi. Hastane 2015'te 1 Ocak ile 19 Ağustos tarihleri arasında poliklinik, acil ve yatan hasta olarak 1 milyon 638 bin 449 hastaya hizmet sundu. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici Başhekimi Doç. Dr. H. Yalçın Yüksel, hastanede hizmet ve kalite standardını en üst düzeye çıkardıklarını söyledi. Yılın ilk 8 ayı bitmeden verdikleri 1 milyon 90 bin 51 poliklinik hizmeti verdiklerini ve bu hasta sayısının orta ölçekli bir şehrin nüfusu geçtiğini söyleyen Yüksel, "Hastalarımızın tedavisi için en alt biriminden profesörüne kadar hepimiz canla başla çalışıyoruz" dedi.

471 BİN 379 ACİL HİZMETİ

Acil servis hizmetinin kendileri için çok önemli olduğunu da belirten Doç. Dr. Yüksel, "8 ay dolmadan 471 bin 379 kişiye acil servis hizmeti vererek 500 bin sınırlarına dayandık. Bu rakamlar küçümsenemez. Hastane olarak bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Doç. Dr. Yüksel, ilk 8 ay dolmadan 77 bin 19 hastayı ise hastanede yatırarak tedavi ettiklerini kaydederek, "Hastane olarak vatandaşımıza daha iyi hizmet vermek için yarışıyoruz. Hastanemizde yeni üniteler, tıbbi cihazlar kuruyoruz. Araştırma hastanesi olduğumuz için Antalya'nın tüm ilçeleri ile çevre illerden gelen hastalara da hizmet veriyoruz" diye konuştu.

3 BİN 460 ÇALIŞAN VAR

Hastanede görev yapan sağlık personeli ve diğer çalışanlarla ilgili bilgi de veren Doç. Dr. Yüksel, hastanelerinde toplam 3 bin 460 personel çalıştığını belirterek, "Hastanemizde 4 profesör, 44 doçent, 373 uzman, 236 asistan, 2 diş hekimi, 752 hemşire, 950 diğer sağlık personeli görev yapıyor. Sağlık ordumuzu oluşturan bu arkadaşlarımız büyük bir özveriyle halkın sağlığı için savaş veriyor" diye konuştu.

UZMAN HEKİMLER YETİŞTİRİLİYOR
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bir diğer önemli görevi ise Türk sağlık ordusuna yeni uzman hekimler yetiştirmek. Doç. Dr. Yüksel, 182 asistan doktorun kendi hastanelerinde, 54 asistan doktorun ise Sağlık Bakanlığı adına değer hastanelerde görev yaptığını ve kendi alanlarındaki uzmanlık eğitimini sürdürdüklerini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekor hasta bakımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN