Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manavgat Turizm Fakültesi'ne start

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırılacak olan Manavgat MATSO Turizm Fakültesi'nin temeli Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun katılımıyla atıldı

Giriş Tarihi: 29.8.2015
Manavgat Turizm Fakültesi'ne start
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından yaptırılacak olan Manavgat MATSO Turizm Fakültesi'nin temel atma töreni, siyasilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Temel atma törenine; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Niyazi Nefi Kara ve Tarkan Akıllı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ATB Başkanı Ali Çandır, Sivil Toplum Örgütü başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. Eğitime ne kadar yatırım yapılsa, bütçe ayrılsa ve okul yapılsa az olacağını belirten Bakan Çavuşoğlu, iktidara geldikleri günden bu yana bütçede en çok payı eğitime ayırdıklarını söyledi. Türkiye'nin her köşesini yeni okullarla donattıklarını belirten Bakan Çavuşoğlu, "Türkiye'nin her ilinde üniversiteler var, Alanya'dan başlayıp artık ilçelerde de üniversiteler kuruyoruz" dedi. Birçok ülkeyle yapılan ortak üniversite yatırımlarından bahseden Çavuşoğlu, Japonya ile ortak teknoloji, Çin'le sağlık bilimleri fakültesi projeleri olduğunu söyledi.

TURİZMCİYE SİGORTA MÜJDESİ

Törende yaptığı konuşmada turizmcilere kış aylarıyla ilgili önemli bir müjde veren Çavuşoğlu turizmin ihmal edilmeyeceği ve desteğin süreceğini söyledi. Bakan Çavuşoğlu, "Sayın Başbakanımız açıkladı, artık kış aylarında turizm sektöründe çalışan kişilerin sigortasını o işletmeciler ödemeyecek, devletimiz karşılayacak. Antalya'da da, başka yerlerde de böyle olacak. Bu şekilde kış aylarında vatandaşlarımızda işten çıkarılmayacak. Ölü, düşük sezonda işletmelerimizin üstündeki yükü kaldıracağız. Uçak desteğimiz de devam ediyor. Bu yıl sezona yavaş başladık. Turizm bakanımızın teklifiyle uçak başı 6 bin dolar ödüyorduk. Ama sezon öyle bir seyretti ki bu desteği uzatmaya karar verdik. Temmuz, Ağustos çok şükür toparlandı. Eylül, Ekim de inşallah iyi olacak. En az hasarla bu seneyi kapatacağız" dedi.

DENİZ BAYKAL: ANTALYA TURİZMİN KALBİ
Törenin tarihi başlangıcı ortaya koyduğunu belirten Antalya Milletvekili Deniz Baykal ise hem Manavgat, hem Manavgat turizmi, hem de eğitim dünyası için çok önemli bir katkı gerçekleştirildiğini kaydederek, " Antalya Türkiye turizminin kalbidir, üçte biri sadece Antalya'nın etrafında şekilleniyor. Manavgat turizmi de Antalya turizminin kalbidir, üçte biri gerçekleşiyor. Bu girişim Türkiye'de turizm eğitimi yüksekokul düzeyinden üniversite, fakülte düzeyine çekecektir ve ciddi ihtiyaç vardır" diye konuştu. Törende Antalya Milletvekili Tarkan Akıllı, AÜ Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş da birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından da protokol üyeleri hep birlikte il harcı koymak için birlikte butona bastı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manavgat Turizm Fakültesi'ne start
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN