Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 kişiye can verdi

Beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen 50 yaşındaki Muamber Bakır'ın bağışlanan organları, 5 kişiye umut oldu

Giriş Tarihi: 30.8.2015
5 kişiye can verdi
Antalya'da matbaacı Muamber Bakır, geçen pazartesi günü beyin kanaması geçirdi. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Bakır'ın beyin ölümü gerçekleşti. Organ koordinatörlerinin önerisiyle ailesi organlarını bağışlama kararı aldı. Bunun üzerine harekete geçen doktorlar, ameliyata aldıkları Bakır'ın akciğer, karaciğer, kalbi ve 2 böbreğini yaşam için organ bekleyen hastalara nakletmek için aldı.

KALBİ NAKLEDİLDİ

Gece boyu süren ameliyatla alınan Bakır'ın akciğeri Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi'ne, bir böbreği Konya Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne, diğer böbreği ve kalbi Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne, karaciğeri de Antalya Medical Park Hastanesi'ne gönderildi. Bakır'ın kalbi, 16 yıldır kalp hastası olan ve 2 yıl önce Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yapay kalp takılarak yaşatılmaya çalışılan 67 yaşındaki Burhan Yellice'ye nakledildi. Prof. Dr. Ömer Bayezid ve ekibi tarafından yapılan operasyonun, başarılı geçtiği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 kişiye can verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN