Isparta İş-Kur Türkiye şampiyonu

Giriş Tarihi: 30.8.2015
Isparta İş-Kur Türkiye şampiyonu

İş-Kur Isparta İl Müdürlüğü ilk 6 aydaki çalışması ile Türkiye birincisi oldu. İş-Kur İl Müdürü Hüseyin Ergin, 7 bin 270 kişiyi işe yerleştirdiklerini söyledi

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen hedef gerçekleştirme performansına göre 81 il sıralamasında İş-Kur Isparta İl Müdürlüğü ilk 6 ayda Türkiye birincisi oldu. İş-Kur İl Müdürü Hüseyin Ergin, "Yılın ilk 6 ayındaki çalışmalarımıza baktığımız zaman geçen yıl 6 bin civarında olan işçi açığı bu yıl 12 bine kadar ulaştı. Bu, işverenlerin ciddi anlamda işçi aradığının bir göstergesidir. Bu işçi talebine karşılık biz 25 bin kişiyi işverenle görüşmeye gönderdik. Bunun sonucunda da 7 bin 270 kişi işe yerleştirildi. Geçen yıl 3 binlerdeydik. Şuan itibariyle Türkiye birincisiyiz. Bakıldığında işe yerleştirmelerdeki artış göze çarpıyor zaten" dedi.

İŞBAŞI EĞİTİMLERİ ÖNEMLİ
Nitelikli eleman ihtiyacını karşılamada en önemli çalışmalardan bir tanesinin işbaşı eğitimleri olduğunu söyleyen Ergin, "İşbaşı eğitimlerinde hedefimiz yıl sonuna kadar 700 kişi iken 6 aylık süreçte 900'lere ulaştık. İşbaşı eğitimine çok talep var. 6 ay boyunca elemanların ücretlerini İş- Kur ödüyor. Elemanlar işi işverenin yanında öğreniyor, ücretini kurum ödüyor" diye konuştu. Ergin, "İstihdam garantisiz kurslara olumlu bakmıyoruz. Önceliğimiz her zaman istihdam garantili kurslardır" ifadesini kullandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta İş-Kur Türkiye şampiyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN