Antalya'ya 6 altın kelepçe

DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, nehirlerine altın kelepçe vurulan Antalya'ya 6 baraj kazandırmak için çalışmaların devam ettiğini söyledi

Giriş Tarihi: 4.9.2015
Antalya'ya 6 altın kelepçe
DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür Antalya'da başlatılan baraj hamlesinin büyük bir hızla ve aralıksız sürdüğünü söyledi. DSİ olarak dere ve nehirlerin önlerine inşa ettikleri yapılar ile suya 'Altın kelepçe' vurduklarını belirten Özgür, Manavgat Naras Barajı'nın 30 Kasım 2014 tarihinde hizmete girmesiyle ilçeye devasa bir su yapısı kazandırdıklarını söyledi. Dereleri ıslah etmeye ve taşkın risklerinden vatandaşları korumak için çalışmalara devam ettiklerini de vurgulayan Özgür, Antalya'ya 6 baraj müjdesi verdi.

BARAJLARIN SON DURUMU

Antalya merkez ve bağlı ilçelerde yeni projelerle barajlar inşa etiklerini belirten Özgür, "Antalya'mıza 6 baraj daha kazandırmak için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Obaçayı Barajı proje yapımı, Manavgat Yavrudoğan Barajı proje yapım çalışmaları, Antalya-Elmalı Türkmentepe Taşkın Önleyici Barajı, Manavgat Çardak Barajı çalışmaları devam ediyor. Antalya Kaş-Kasaba Kıbrıs Barajı yapım ihalesi yapılmış olup, ihale süreci devam ediyor. Antalya -Alanya Yeniköy Barajı sözleşmesi imzalanmış olup, işe başlanmıştır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'ya 6 altın kelepçe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN