Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Az yıldızlı bayram

Önceki yıllarda bayram döneminde Tarkan'dan Sezen Aksu'ya kadar birçok yıldızı ağırlayan Antalya'da bu yıl sanatçılı program düzenleyen otel sayısı sınırlı kaldı

Giriş Tarihi: 4.9.2015
Az yıldızlı bayram
Önceki yıllarda bayram dönemlerinde Tarkan'dan Sezen Aksu'ya, Ajda Pekkan'dan Sertab Erener'e kadar bir çok yıldız ismi ağırlayan Antalya'da bu yıl Kurban Bayramı için sanatçılı program düzenleyen otel sayısı sınırlı kaldı. Kurban Bayramı'nın yüksek sezona denk gelmesi nedeniyle, otellerin çoğu iç pazara yönelik sanatçılı bayram programlarına yönelmedi.

5 YILDIZLILAR
Önceki yıllarda otelleri doldurmak için yıldızlı bayram programı düzenleyen oteller bu yıl kendi 5 yıldızına güvendi. Okulların tatil süresinin de Kurban Bayramı'nı kapsayacak şekilde 28 Eylül'e ertelenmesiyle iç pazarda yoğun bir hareket bekleyen otellerin yerli turisti cezbetmek için kozu güzel iklim, deniz ve 'her şey dahil' konsepti oldu.

ÖNCEKİ YILAR
Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman, sanatçılı bayram programlarının yoğun olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde düzenlendiğine dikkat çekti. Antalya'nın iklimsel cazibesi ve herşey dahil sistemi nedeniyle iç pazarda ilgi çektiğini vurgulayan Hacısüleyman, "Bayramın Kasım ayına denk geldiği önceki yıllarda Antalya'da sanatçılı programlar düzenlendi. Oteller bu şekilde yatakları doldurdu" diye hatırlattı.

SANATÇI DESTEĞİ

Bu yıl bayramın sezonun yoğun dönemlerinde gerçekleştiğine dikkat çeken Hacısüleyman, "Otelleri doldurmak için sanatçılı programlara gerek kalmadı. Okulların tatil döneminin devam etmesi de ayrı bir cazibe yarattı" diye konuştu. Gelecek yıl Kurban Bayramı'nın sezonun tam ortasına denk geleceğini hatırlatan Hacısüleyman, "Gelecek yıl da sanatçılı programlar olmaz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Az yıldızlı bayram
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN