Festivallere tarih ayarı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Piyano Festivali ile Altın Portakal Film Festivali'nin seçim ve G20 Zirvesi nedeniyle Kasım'da gerçekleştirileceğini açıkladı

Giriş Tarihi: 5.9.2015
Festivallere tarih ayarı
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Antalya Film Festivali Başkanı Menderes Türel, yaptığı yazılı açıklama ile bu yıl ardı ardına düzenlenecek iki önemli uluslararası festivalin tarihinde değişikliğe gidildiğini açıkladı. 16. Uluslararası Piyano Festivali'nin 17 Kasım'da başlayıp 29 Kasım'da sona ereceğini, 52. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin de 29 Kasım'da başlayıp 6 Aralık'ta son bulacağını duyuran Başkan Türel, "Böylece geçmiş yıllara göre bu yıl festivallerimizin tarihlerinde küçük bir değişiklik yapmış bulunuyoruz. Kasım başında ülkece sandığa gideceğiz. Bunun hemen akabinde 15-16 Kasım tarihlerinde uluslararası alandaki en önemli ve saygın etkinliklerden biri olan G 20 Zirvesi'ne Antalya olarak ev sahipliği yapacağız. Bu iki büyük organizasyon nedeniyle tarihlerde yaptığımız değişiklikler kaçınılmaz idi" dedi.

DEĞİŞİKLİK GEREKLİYDİ

G20 Zirvesi'nin dünyanın en önemli siyasi organizasyonu olduğuna vurgu yapan Başkan Türel "Bugün itibarıyla çok yoğun çalışmalarla bu zirveden hem ülkemiz ve hem de kentimizin yüz akıyla çıkması için tüm gücümüzle çalışmaktayız. G-20 organizasyonu ve seçim trafiği içersinde fevkalade önemsediğimiz iki önemli sanatsal etkinliğimizin gündemdeki yerini daha da güçlendirmek adına bu tarih değişikliğini gerekli görüyoruz. Tabii bu yoğunluğumuz, Piyano Festivali için çalışmamızı engellemiyor ve bir yandan da 16. Piyano Festivalimizi Antalyamıza yakışır şekilde gerçekleştirmek için ne gerekiyorsa yapıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festivallere tarih ayarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN