Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fuar değil sosyal proje

ATB Başkanı Ali Çandır YÖREX'in fuardan öte atalarımıza boynumuzun borcu olduğunu söyledi ve esnaf zor durumda kalmasın diye kente inmeyeceklerini açıkladı

Giriş Tarihi: 13.9.2015
Fuar değil sosyal proje
Antalya'da 7-11 Ekim tarihleri arasında kapılarını 6'ncı kez açacak olan Yöresel Ürünler Fuarı'nın (YÖREX) için şu ana kadar 66 ilden 250 katılımcının sözleşme imzaladığı bildirildi. Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, fuarın sadece ekonomik boyutuyla değil, sosyal boyutuyla da öne çıktığına dikkat çekti.

TÜRKİYE'NİN DNA'SI

Fuarda Anadolu'nun 12 bin yıllık birikimi, el emeği göz nuru ürünlerini buluşturmaya çalıştıklarının altını çizen Çandır "Diyarbakır, Edirne, Muğla ve Trabzon'un kardeş olduğunu YÖREX stantlarında görüyoruz. Aslında YÖREX tam da Türkiye'nin DNA'sını çıkaran bir fuar yapılanması" diye konuştu.

GELECEK NESİLLERE

Fuarın ekonomik açıdan da katılımcılara önemli gelir kaynağı olduğunu söyleyen Ali Çandır, "YÖREX'te biraz da kendimize ait olan ürünleri, hem kendi insanımıza öncelikle tanıtıp, kullandırıp daha sonra da dünya insanıyla tanıştırmayı hedefliyoruz. Biz atalarımızdan kalan bu ürünleri çocuklarımıza, gelecek nesillere aktarabilirsek, bu farkındalığı oluşturabilirsek kendi topraklarımıza da bir anlamda sahip çıkmış olacağız" dedi.

ESNAFI GÖZETİYORUZ

YÖREX'in fuar planlamasını yaparken esnafı zor durumda bırakmamaya özellikle gayret ettiklerini altını çizen ATB Başkanı Çandır, "Bu tür fuarların kent merkezinin özellikle dışında kurulmasına özen gösterilmesi gerekiyor. Fuarımıza vatandaşların katılımı ücretsiz ama ayakaltında bir fuar yapmıyoruz. Şehir merkezinde bir bakkal ya da markete rakip olursanız elbette öncelik yöresel ürünler olacak ve esnafın işlerini aksatacaktır" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fuar değil sosyal proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN