Mağdur esnaf sağduyu istedi

Kürt asıllı olduğu için işyerine saldırılan Fethiyeli esnaf provokatörlerin oyununa gelen halka sağduyulu olma çağrısı yaptı

Giriş Tarihi: 13.9.2015
Mağdur esnaf sağduyu istedi
Terör olaylarını protesto etmek ve şehitlerimize saygı amacıyla yürüyüşlere katılan vatandaşların provokatörler tarafından doğu kökenli vatandaşların iş yerlerine yönelik eylem girişimlerini Fethiye Emniyet Müdürlüğü ekipleri durdururken Baha Şıkman Caddesi'ndeki iş yeri sahibi Veysi Aslan sağduyu istedi. İşyeri sahibi Aslan "10 yıldan bu yana Fethiye'deyim. Biz Kürt asıllı bir Türk vatandaşıyız. Bakın işyerime Türk bayrağını asan ilk kişilerden biriyim. Bu bayrağın altında yaşıyoruz hepimiz" dedi.

GİDEN HEPİMİZİN CANI

Daha önce kasa kasa bira içirip gençlere eylem yaptırıldığını iddia eden Aslan, "Bizi herkes biliyor da birkaç provokatör sayesinde gençlerimiz galeyana geliyor. Artık yeter. Bugün giden hepimizin canıdır. Dursun bu kan" dedi. İşyerinin çalışanlarından Ali Özüdoğru da "5 yıldır burada çalışıyorum. Aslen Denizliliyim. Bu işyerinin ve sahiplerinin ne bir parti ile ne PKK ile alakası var. Böyle bir şey olsa ilk taşı ben atarım. Burada 12-13 kişiyiz. Evimize ekmek götürmek için çalışıyoruz. Şehit haberleri buradaki patronundan çalışanına kadar hepimizi üzüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mağdur esnaf sağduyu istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN