Antalya-Serik arası 25 dakikaya iniyor

Antalya'da Çallı kavşağından başlayarak Serik'e kadar süren köprülü kavşak çalışmaları bittiğinde iki merkez arası 25 dakikaya inecek. Çalışmalar bitince hız limitleri de artacak

Giriş Tarihi: 14.9.2015
Antalya-Serik arası 25 dakikaya iniyor
Antalya ile Serik ilçesi arasında sayıları 9'a ulaşacak köprülü kavşakların 2016 yılına kadar tamamlanmasının ardından iki merkez arasındaki mesafe 55 dakikadan 25 dakikaya düşecek. Güzergah üzerinde yapımı tamamlanan 4 ve inşaatı süren 5 köprülü kavşağın devreye girmesinin ardından Serik artık Antalya'nın bir mahallesi gibi olacak. Antalya- Serik arasındaki ulaşım sorunu kökten çözülmüş olacak.

4 KAVŞAK TAMAMLANDI

Antalya-Serik arasındaki ulaşımı kolaylaştıracak ve zaman farkını yarıya düşürecek olan köprülü kavşaklardan Kepez Belediyesi, Yeni Hal, Altınova ve Aksu ilçe merkezinde 4 kavşak, inşaatı tamamlanarak hizmete girdi. 5 ay gibi kısa sürede tamamlanan kavşakların açılmasından sonra Gazi Bulvarı ile havalimanı arasındaki sıkışıklık ortadan kalktı. Özellikle Aksu merkezdeki kavşağın tamamlanmasının ardından Antalya-Alanya yolundaki en büyük trafik sorunu ortadan kalkmış oldu.

5 KAVŞAK İNŞAATI SÜRÜYOR

Antalya-Serik arasındaki 55 dakikalık süreyi 25 dakikaya düşürecek olan Demokrasi, Pınarlı, Expo, Belek ve Serik köprülü kavşaklarında ise çalışmalar 24 saat aralıksız sürüyor. Karayolları Bölge Müdürü Şenol Altıok, mümkün olan en kısa sürede bu çalışmaların tamamlanıp kavşakların hizmete gireceğini kaydetti. Altıok özellikle Demokrasi kavşağının alt geçişinin G20 zirvesine, üst bölümünün ise yılsonuna yetiştirilmeye çalışıldığını söyledi.

HIZ LİMİTİ ARTACAK

Antalya merkezden Serik ilçesine kadar yapımı süren köprülü kavşak çalışmalarının tamamlanmasının ve kent merkezlerindeki yaya üst geçit çalışmalarının bitirilmesinin ardından bu yollardaki hız limitinin artırılacağı kaydedildi. Çalışmaların tamamlanması ile kent merkezindeki hız sınırının 90, bölünmüş yoldaki hız sınırının ise 120 kilometre olması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya-Serik arası 25 dakikaya iniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN