Bir karaciğer iki hayat verdi

Giriş Tarihi: 6.10.2015
Bir karaciğer iki hayat verdi
Burdur'da havuzda yüzerken boğulma tehlikesi geçirerek kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 14 yaşındaki Muhammet Künar'dan alınan karaciğer ikiye bölünerek milli yüzücü İpek Yılmaz (31) ile Resul Filiz'e (4.5) hayat verdi.

AİLESİ BAĞIŞLADI

Burdur Anadolu Lisesi'ni kazanan Muhammet Künar 7 Eylül tarihinde arkadaşlarıyla birlikte, özel bir işletmeye ait olimpik yüzme havuzunda boğulma tehlikesi geçirmiş, yapılan müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşmişti. Künar'ın organları, baba Salih ve anne Sebahat Künar'ın izniyle bağışlandı.

ÖLÜMÜN KIYISINDA
Muhammet'in bağışlanan karaciğerinin AÜ Hastanesi yoğun bakım ünitesinde karaciğer bekleyen Resul Filiz'e uyduğu belirlendi. Organın siroz hastası milli yüzücü İpek Yılmaz'a da uyduğu öğrenilince doktorlar karaciğeri ikiye bölmeye karar verdi.

ORGAN KARDEŞİ OLDU

Nakille sağlıklarına kavuşan Yılmaz ve Filiz birlikte AÜ Hastanesi'nde basın toplantısı düzenledi. Aynı zamanda bilgisayar programcısı olan milli yüzücü İpek Yılmaz, Resul ile organ kardeşi olduğunu söyledi. Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof, Dr. Bülent Aydınlı iki hastanın da acil karaciğer beklediği için böyle bir operasyon gerçekleştirdiklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir karaciğer iki hayat verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN