Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÖREX'te son viraj

TOBB'un desteğiyle Antalya Ticaret Borsası'nca bu yıl 6'ncısı düzenlenecek YÖREX, yarın Antalya'da açılacak

Giriş Tarihi: 6.10.2015
YÖREX'te son viraj
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteği ve Antalya Ticaret Borsası'nın (ATB) organizasyonu ile düzenlenen 6. Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), 7-11 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. ATB Başkanı Ali Çandır düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de 12 bin yıllık medeniyetlerin el emeği göz nuru ürünlerinin gün ışığına çıkması için çaba sarf ettiklerini söyledi. Çandır, fuarın bu yıl 6'ncısını 7-11 Ekim tarihlerinde ANFAŞ Antalya Expo Center'da gerçekleştireceklerini kaydetti.

İŞ FIRSATLARI YARATILIYOR
ATB Başkanı Çandır, yöresel ürünlerin önemini her platformda anlatmaya gayret ettiklerini belirterek, "Yerel kalkınmanın anahtarı yöresel ürünler toplantılarıyla yurdun çeşitli yerlerinde bin 500'den fazla insana temas ettik. Yöresel Ürünler Fuarı'nın başlamasıyla birlikte 5 yılda 350 bin ziyaretçi ağırladık" diye konuştu. Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kendilerine ait olan toprakların en büyük nimeti olan yöresel ürünlere insanların dokunması, görmesi, koklaması ve tatmasını sağladıklarını dile getiren Çandır, çalışmalar neticesinde birçok girişimcinin yöresel pazarda iş fırsatı bulduğunu belirtti.

150 BİN ZİYARETÇİ HEDEFİ

Ali Çandır, YÖREX'te Türkiye'nin 68 ilinden 101 oda ve borsa, 11 Kalkınma Ajansı, 52 kurum ve 224 firma olmak üzere toplam 388 katılımcının yer alacağını kaydetti. Geçen sene 100 bin olarak hedefledikleri ziyaretçi sayısının 114 bine ulaştığını anlatan Çandır, bu yıl da 150 bin konuğu ağırlamayı amaçladıklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YÖREX'te son viraj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN