Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altın Şehir ödülüne kavuştu

Giriş Tarihi: 7.10.2015
Altın Şehir ödülüne kavuştu

Kanada'dan 'Beş Çiçekli Altın Şehir Ödülü' ile dönen Antalya Valisi Türker ile Büyükşehir Belediye Başkanı Türel çiçeklerle karşılandı

Kanada'da düzenlenen Çiçek Açan Şehirler yarışmasında Beş Çiçekli Altın Şehir ödülünü alan Antalya Valisi Muammer Türker ile Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, havalimanında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu ve vatandaşlar tarafından çiçeklerle karşılandı. Havalimanında düzenlenen karşılama töreninde konuşan Çavuşoğlu, Antalya için tarihi bir günün yaşandığını belirterek, ödülde katkısı bulunan herkese teşekkür etti. Antalya Valisi Muammer Türker de "Şehirlerin rekabet gücü sürdürülebilir kalkınma çerçevesinde gelecek nesillere bırakabildikleri mirasla ölçülüyor. Sadece insana değil, Allah'ın yarattığı bütün canlılara, çiçeklere, böceklere, kuşlara, arılara, onlara olan borcumuzu ödeyebildiğimiz nispette gücümüz artıyor" dedi.

BÜYÜK ÖDÜL ANTALYA'NIN

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de İngiltere'den ABD'ye, İrlanda'dan Kanada'ya kadar dünyanın birçok gelişmiş ülkesinden onlarca şehrin yarıştığı yarışmada Antalya'nın ipi göğüslediğini söyledi. "Ödülün Antalya halkına verilmiş bir ödül olduğunu söylemek isterim" diye konuşan Türel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini arayarak tebrik ettiğini de dile getirdi. Kanada'daki heyetin içinde yer alan Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu da 6 kategoride bin üzerinden 900 puanla birinciliği kazanan Antalya'nın gerçekten büyük bir ödülün sahibi olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın Şehir ödülüne kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN