Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cami yıkıldı yıkılacak

Antalya'da Hacı Mehmet Durmaz Cami yanında devam eden otel inşaatı caminin duvarlarını çatlattı. Kur'an kursuna çocuklarını gönderen veliler endişeli

Giriş Tarihi: 7.10.2015
Cami yıkıldı yıkılacak
Antalya'da Muratpaşa ilçesi Kızıltoprak Mahallesi'nde bulunan Hacı Mehmet Durmaz Cami yanında başlayan otel inşaatının temel çalışması caminin duvarlarını çatlattı, minarenin tuğlalarının düşmesine neden oldu.

DUVARLAR CATLADI

Caminin dış duvarının bir kısmı yıkılırken kalan kısmında da çatlaklar oluştu. Cemaat, üzerinden tuğla parçaları düşen minarenin yıkılmasından korkuyor. Caminin altında yer alan Durmazlar Eğitim Merkezi'nde hizmet veren Cemile Durmaz Kız Kur'an Kursu'na çocuklarını gönderen ailelerin endişesi ise daha büyük. Kursta 4-6 yaş arasında 30 çocuğun ders aldığını belirten velilerden Banu Demirtop, "Çocuklarımızın can güvenliği yok. Çok tedirginiz. İnşaat çalışması gerekli tedbirler alınarak yapılmalı" dedi.

TAMİRAT SÖZÜ ALINDI

Yaşananların ardından konudan haberdar edilen Antalya İl Müftülüğü ise olay yerine gelerek tutanak tutup konuyu Valilik ve gerekli makamlara bildirdi. Bunun yanında Muratpaşa Belediyesi yetkilileri de Başaran Otel'in inşaatıyla ilgili şikayetlerin kendilerine de ulaşması üzerine ekiplerinin inşaat alanı ve camide inceleme yaparak gerekli tutanakları tanzim ettiklerini bildirdi. İnşaatın yetkililerini belediyeye davet ettiklerini belirten yetkililer, yaptıkları görüşmede caminin zarar gören tüm bölümlerinin tamiratının yapılması sözünü aldıklarını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cami yıkıldı yıkılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN