Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vaatlere devam dahası da olacak

Giriş Tarihi: 7.10.2015
Vaatlere devam dahası da olacak

Mevlüt Çavuşoğlu, tüm vaatlerin arkasında olduğunu belirterek, 'Projelerin hiçbiri havada kalmaz, ilave projeler de kazandıracağız' diye konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Dışişleri eski Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Mevlüt Çavuşoğlu, Su Hotel'de gerçekleşen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Çavuşoğlu, Ulaştırma eski Bakanı Lütfi Elvan'ın da takım kaptanlığı yaptığı 7 Haziran seçimlerinde verilen seçim vaatlerinin arkasında olduklarını vurguladı. Elvan'ın Mersin'den aday gösterildiğini hatırlatan Çavuşoğlu, "O süreçte, açıklanan tüm projelerin arkasındayız. Bu dönem de o projelerin vurgusunu en güçlü bir şekilde yapacağız. Bu projelerin hiçbirisi havada kalmaz, hepsinin arkasındayız" diye konuştu.

PARTİ MUTFAĞINDAN ÇIKTI

Mevlüt Çavuşoğlu, projelerin tamamının parti mutfağında hazırlandığının altını çizerek, "Projelerin bir kısmını Sayın Başbakanımız 4 Ekim'de, Ankara'da seçim beyannamesini açıkladığı zaman vurguladı ve altını çizdi. Otobanlar, hızlı tren, Demre kruvaziyer limanı, EXPO, raylı sistem gibi önemli projeler" diye konuştu. Çavuşoğlu, Antalya'ya 7 Haziran'da açıkladıkları projelere ilave olarak yeni projeler de kazandıracaklarının müjdesini verdi. Bu projelerin sunumunu ilerleyen günlerde yapacaklarını ifade eden Çavuşoğlu, yeni projelerle ilgili konu başlıklarını ise şöyle sıraladı: "Biz istiyoruz ki herkes için yaşanabilir bir şehir, kalite standardı yükselen bir şehir, turizmde, tarımda, eğitimde, sağlık turizminde öncü bir şehir, 12 ay canlı, herkesin kendisine göre faaliyet bulabileceği bir şehir istiyoruz. Tüm bunları içeren projeleri sizlere açıklayacağız."

ANTALYA SINIF ATLADI

Antalya'nın yapılan yatırımlarla 13 yılda sınıf atladığı ve bir dünya markası haline geldiğini ifade eden Çavuşoğlu, 13 yılda 20 milyar dolarlık yatırımın açılışını yaptıklarını ve yapımı süren yatırımların bu tutarın dışında olduğunu kaydetti. Çavuşoğlu devam eden bu yatırımlardan stadyum ve spor salonunun yatırım tutarının 200 milyon dolar olduğuna dikkat çekti. Çavuşoğlu yeni projelerin de yolda olduğunu ifade etti.

DİPLOMASİ MERKEZİ OLDU

NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı, T20 Turizm Bakanları Toplantısı gibi önemli toplantıların gerçekleştiği Antalya'nın, yakında G20 zirvesine de ev sahipliği yapacağını hatırlatan Mevlüt Çavuşoğlu, "Antalya diplomasinin merkezi haline geldi" dedi. EXPO 2016 alanında da kalıcı bir eser bırakacaklarını ifade eden Çavuşoğlu, "Botanik Park olarak ve katılan ülkelerin milli parkları ile beraber koruyup cazibe merkezi haline getireceğiz. Kongre merkezi sadece turizme değil Antalya'nın ticaretine de çok önemli katkı yapacak" dedi.

ADAYLIK HİZMET VESİLESİ

3 Kasım 2002 heyecanı ve aşkıyla yeni hizmetler kazandırmak için aday olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, "7 Haziran seçimlerinde 3 dönem kuralı sebebiyle aday olmamıştım. Bu seçimde partimiz yeniden aday gösterdi. Genel başkanımız ve parti yönetimine güvenlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Adaylığı hizmet vesilesi olarak görüyoruz" dedi.

EN İYİ KADRO

Tüm adayların değerli olduğunu anlatan Çavuşoğlu, "Ama biz AK Parti kadroları, Antalya'ya en iyi hizmet edecek kadroyuz. Adaylarımıza baktığımızda, tüm toplumu kucaklayan, her kesimi temsil eden, tecrübe ile gençliği harmanlayan bir aday listemiz var. Seçilebilecek yerde iki tane kadın adayımız var. Fırsat eşitliğini de listemizde görüyoruz. Bu kadrolarla yeniden tek başımıza iktidar olduğumuzda, Antalya'ya yeni hizmetler kazandıracağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vaatlere devam dahası da olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN