Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu Antalya'da

Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) kapılarını 6'ncı kez açtı. Kurdeleyi kesen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "İlkinde 40 il katılırken, şimdi 68 il burada. Hedefimiz 81 ile ulaşmak" dedi

Giriş Tarihi: 8.10.2015
Anadolu Antalya'da
Antalya Ticaret Borsası'nın (ATB) düzenlediği Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) kapılarını 6'ncı kez açtı. Fuarın açılış kurdelesini, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Türkiye Patent Enstitüsü (TPE) Başkan Yardımcısı İbrahim Yaşar birlikte kesti. Açılışa Antalya Valisi Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Antalya milletvekilleri de katıldı.

ELİMİZDE 100 LALE GÜCÜ VAR

YÖREX'in her yıl daha büyüdüğünü ifade eden Hisarcıklıoğlu, "6 sene önce 40 il katılırken, şimdi 68 il burada. Hedefimiz 81 ile ulaşmak" dedi. Anavatanı Türkiye olan laleyi marka haline getiren Hollanda'nın laleden 1 milyar euro'luk gelir elde ettiğinin altını çizen Hisarcıklıoğlu, "Elimizde en az 100 tane lale var. Ve 100 milyar euro'nun üzerinde oturuyoruz" dedi. Vali Muammer Türker de coğrafi işaretli ürünlerin öneminin gittikçe arttığının altını çizdi. Menderes Türel ise TOBB'dan mezun olmuş bir belediye başkanı olduğunu vurgulayarak, organizasyona destek veren TOBB'a teşekkür etti. Türel, "Hani 'bu iş tuttu' deriz ya, işte bu fuar tuttu. Fevkalade bir noktaya geldi" dedi. ATB Başkanı Ali Çandır ise Türkiye'deki bütün organize perakendeci kuruluşlara, raflarının hiç olmazsa en az yüzde 1'ini tescilli yöresel ürünlere ayırmaları çağrısında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Antalya'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN