Dokuma'ya ABD katkısı

Giriş Tarihi: 8.10.2015
Dokuma'ya ABD katkısı
Venedik'teki 9. Uluslararası Mimarlık Bienali'ne davet edilen ilk Türk olan Prof. Şulan Kolatan ile öğrencileri, Kepez ilçesindeki Dokuma Fabrikası'nın halka kazandırılması konusunda proje hazırlamak için Antalya'ya geldi. Kolatan ile 12 öğrencisi, proje sunacakları Dokuma Fabrikası'nı gezdi.

FABRİKAYI ANLATTILAR

Biri Türk, diğerleri Çinli ve Koreli olan öğrenciler fabrikada düzenlenen sunumda, Mimarlar Odası Başkanı Osman Aydın'ı dikkatle dinleyip fabrikayı gezerek, fotoğraf ile görüntü kaydetti. Başkan Hakan Tütüncü ise fabrika alanının Türkiye ve Antalya için önemini anlatarak "Fabrika alanın hatıralarını yaşatarak, doğasını koruyarak, var olan binaları bilim merkezi, kültür ve sanat mekanları olarak değerlendirerek, tekrar hayata kazandırmak istiyoruz" dedi.

PROJE HAZIRLANACAK

Prof. Şulan Kolatan ise, "Dokuma fabrikasının güncel bir şekilde, tarihi bozmadan, daha da pekiştirilmiş bir ilişki halinde düzenlenmesine yardımcı olacak bir proje hazırlayacağız. Yapacağımız çalışma sonunda bir mimari proje ortaya çıkacak ve umarız bu proje burada tekrar sunulacak" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dokuma'ya ABD katkısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN