Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP gündeminde Antalya yine yok

CHP'nin Antalya'yı es geçtiği 7 Haziran Seçim Beyannamesi'nden sonra 1 Kasım Seçim Beyannamesi'nde de değişen hiç bir şey olmadı. CHP Antalya'yı bu seçimde de unuttu

Giriş Tarihi: 9.10.2015
CHP gündeminde Antalya yine yok
CHP'nin Antalya için tam bir hayal kırıklığı olan 7 Haziran Seçim Beyannamesi'nin ardından 1 Kasım için hazırladığı Seçim Beyannamesi'nde de değişen bir şey olmadı. CHP Genel Merkezi yeni seçim beyannamesinde de Antalya'yı tam anlamışla es geçti. 7 Haziran'daki seçim beyannamesinde İstanbul, Ankara ve İzmir'e özel başlık açarak yer verip Türkiye'nin 5'inci büyük kenti olan ve turizmin başkenti konumundaki Antalya'ya tek satır bile ayırmayan CHP yeni beyannamesinde de Antalya'ya aynı muameleyi layık gördü. CHP'nin seçim beyannamesinde turizmin başkenti Antalya'nın bir başlık altında ele alınmaması bir kenara, adı yine bir kere yer aldı.

TREN, DEMİRYOLU OLDU

CHP'nin 1 Kasım seçim beyannamesinin Antalya için somut olarak vaat ettiği tek şey bir önceki beyannamede olduğu gibi ulaştırma konusunda oldu. Haziran seçiminde Antalya'ya Burdur ve Isparta'ya kadar tren vaat eden CHP, hızlı trenler çağında yaptığı gafın farkına vardı ancak düzeltmeyi 'hızlı tren' olarak değil 'demiryolu' olarak yaptı. Ankara-Diyarbakır hızlı tren hattının bitirileceğini vaat ederek 'hızlı tren'den haberdar olduğunu ortaya koyan CHP, Antalya'nın yatırım programına girmiş hızlı tren projesini seçim beyannamesine koymaya cesaret edemedi. Seçim Beyannamesi CHP Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olduğu dönemde hızlı tren için büyük çaba harcayan Antalya 3. sıra adayı Çetin Osman Budak'ı bir kez daha hayal kırıklığına uğrattı.

AK PARTİ YİNE FARK ATTI

Buna karşılık AK Parti'nin 1 Kasım Seçim Beyannamesi, 7 Haziran'da olduğu gibi Antalya'ya yine defalarca yer verdi. AK Parti seçim beyannamesi incelendiğinde İstanbul- Antalya, Karasu-Antalya, Kayseri- Konya-Antalya yüksek hızlı tren hatları ile Antalya-Alanya ve Antalya- Afyonkarahisar otoyol vaatlerinden geri adım atılmadığı görüldü. Bunun yanında Antalya-Mersin arasında 6'sı yapımı devam eden duble yol kapsamında olmak üzere Akdeniz sahilini geçilebilir kılacak 128 km uzunluğunda 62 tünelin yapımına da yer verildi. Öte yandan AK Parti, Antalya'nın yanı sıra Demre ilçesinde yapımı planlanan liman projesini de beyannamesine koyarak en üst düzeyde vaat olarak Antalyalıların önüne koydu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP gündeminde Antalya yine yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN