Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tanıtım elçilerine ören yeri engeli

Giriş Tarihi: 9.10.2015
Tanıtım elçilerine ören yeri engeli
Dünya Turizm Yazarları Fedarasyonu'nun (FIJET) 2015 yılı kongresine Antalya ev sahipliği yapacak. Tunus'un eski Turizm Bakanı Tijani Haddad'ın başkanlığını yaptığı kongre, 15-20 Ekim tarihleri arasında Belconti Resort Hotel'de gerçekleşecek. Kongreye FIJET'in toplam 630 üyesinin 105'inin katılımı kesinleşti.

BÜYÜK TANITIM FIRSATI

Kongreyi Antalya'ya kazandıran Antalya Kongre Bürosu'nun Genel Müdürü Sinan İnan, kongreye katılacak gazeteci ve yazarların dünyanın önemli turizm yayınlarında çalıştığını belirterek, "Bu isimlerin Antalya'ya gelmesi büyük bir fırsat. Yabancı turizm gazetecileri ve yazarlarının Antalya ile ilgili yazacakları, tanıtım açısından çok önemli" diye konuştu.

TÜRSAB BİLET PARASI İSTİYOR

Bu fırsatın yeterince anlaşılmadığını düşünen Sinan İnan, "Ulaşım masraflarını Kültür ve Turizm Bakanlığı üstlenecek. Turizm yazarlarını Antalya'nın önemli ören yerleri ve müzelerini gezdirmek istiyoruz. Ancak bu ören yerlerinin gişe gelirlerine sahip olan TÜRSAB, ören yerleri girişi için bilet ücreti istiyor. Zaten düşük bir bütçeyle, herkesin katkısıyla organize ettiğimiz bu etkinliklerde böyle engeller çıkması bizi zorluyor. Bu isimleri para verip ören yerlerimize getirtemeyiz. Bunun için TÜRSAB'ın ayak diretmemesi, Antalya'yı düşünmesi gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tanıtım elçilerine ören yeri engeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN