Türkiye'nin en iyi haber sitesi

G20 için üst düzey güvenlik

Antalya'da, 15-16 Kasım tarihlerinde Belek Turizm Merkezi'nde gerçekleşecek G20 Zirvesi'ne hazırlanılıyor. Zirve için üst düzeyde güvenlik tedbirleri alınıyor

Giriş Tarihi: 13.10.2015
G20 için üst düzey güvenlik
Antalya, 15-16 Kasım tarihlerinde Belek Turizm Merkezi'nde gerçekleşecek ve dünya liderlerinin ağırlanacağı G20 Zirvesi'ne hazırlanıyor. Zirve için ayrılan Üçkum Tepesi, Taşlıburun ve İskele mevkilerinde hem yabancı heyetlerin güvenlik görevlileri hem de emniyet görevlileri hazırlıklarını hızlandırıyor.

BELEK BİR HAFTA KAPALI

Belek bölgesi için daha önceden belirlenen 4 günlük kapatma kararı genişletilerek bir haftaya çıkarıldı. 11-17 Kasım tarihleri arasında katılımcılar ve görevliler dışında 'ana bölgeye' kimsenin alınmaması kararlaştırıldı. Hangi ülkenin hangi otelde kalacağı ise belirlendi. Her ülkeden ortalama 400 kişilik bir heyetin gelmesi beklenirken güvenlik sebebiyle, otellere ilişkin bilgi verilmiyor. Ancak, katılımcı ülkelerin heyetlerinin kalacağı otelleri belirledikleri ve sözleşme aşamasına geldikleri belirtiliyor.

GÜVENLİK TARAMASI BAŞLADI

Otellerde çalışacak personelin güvenlik incelemesine ise başlandı. Kontrol standartlarını Dışişleri Bakanlığı ve G20 Sekretaryası belirlerken, bölgeye girişlerde hem personel hem de katılımcılar sadece kartla giriş yapabilecek. Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, dün Ankara'da gerçekleştirilen G20 hazırlıklarıyla ilgili toplantıya katıldı. Türel, Başbakan Yardımcısı başkanlığındaki toplantıda hazırlıkları gözden geçirdiklerini söyledi.

GOLF SAHALARI KAPANDI
G20 Zirvesi'nin gerçekleşeceği tarihlerde Belek bölgesindeki 9 golf sahasının sadece 3 gün için 11-13 Kasım tarihlerinde kapatılmasına karar verilmişti. Ancak, güvenlik gerekçesiyle dünya liderlerinin de golf oynaması beklenen golf sahaları da 11-17 Kasım'da kapalı olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
G20 için üst düzey güvenlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN