Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güçlü şehirlere Antalya daveti

Giriş Tarihi: 15.10.2015
Güçlü şehirlere Antalya daveti

Başkan Türel, Güçlü Şehirler Ağı'nın 2017 toplantısının Antalya'da yapılması için teklifte bulunduğunu açıkladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'nın artık dünyanın konuştuğu bir şehir olduğunu, isminin en ünlü şehirler ile birlikte anıldığını söyledi. Türel, Antalya'nın da üyesi olduğu Güçlü Şehirler Ağı'nın Birleşmiş Milletler nezdinde kurulduğunu, fikir babasının ise ABD Başkanı Barack Obama olduğunu anlattı.

ANTALYA ARTIK SÖZ SAHİBİ

Antalya'nın New York, Londra, Paris, Montreal, Atlanta, Palermo, Rotherdam, Oslo gibi şehirler ile birlikte ağın 20 üyesinden biri olduğunu belirten Türel, New York'ta bulunduğu süre içinde dünya liderlerine ve diğer şehirlerin belediye başkanlarına Antalya'yı anlatma fırsatı bulduğunu söyledi. Böylesine bir oluşum içinde Antalya olarak yer almaya ve Türkiye'yi temsil etmeye önem verdiklerini ifade eden Türel, Güçlü Şehirler Ağı içinde söz sahibi olduklarını kaydetti.

ANTALYA'YA YAKIŞACAK

Toplantılarda tecrübelerini paylaştıklarını ifade eden Türel, özellikle hem doğudan hem batıdan, farklı dinlerden ve medeniyetlerden milyonlarca turisti ağırlamasına rağmen Antalya'nın en güvenli şehirlerden biri olmasının diğer belediye başkanlarının ilgisini çektiğini ifade etti. 2016 yılında gerçekleşecek bir sonraki toplantının Paris'te yapılacağını dile getiren Türel, Antalya'nın da bu toplantıya ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu söylediğini dile getirdi. Başkan Türel "Daha erken konu ama 2017 toplantısını Antalya'da yaparsak, dünyanın en önemli belediye başkanlarına Antalya'da ev sahipliği yapmış olacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güçlü şehirlere Antalya daveti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN