Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Umuda yolculuk denizde bitti

Fethiye'de devriye gezen Sahil Güvenlik Botu, 72 kaçağı yakaladı. Mültecileri yurt dışına çıkarmak isteyen 3 kişi de gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 15.10.2015
Umuda yolculuk denizde bitti
Muğla'nın Fethiye ilçesinden bindikleri 17 metrelik yatla yurt dışına kaçmaya çalışan 4'ü bebek 72 kaçak göçmen Kızıl Ada'nın 8 mil güney batısında devriye gezen TCSG 65 Bot Komutanlığı tarafından yakalandı. Yunanistan'ın Rodos Adası'na kaçmaya çalışan 4'ü bebek, 19'u çocuk, 29'u erkek, 24'ü kadın çoğunluğu Suriyeli toplam 72 kaçak göçmen arasında az sayıda Suudi Arabistan ve İranlının da bulunduğu bildirildi.

MÜLTECİLER ELE VERMEDİ
Tekneden bota alınan kaçak göçmenlerin üzerlerinde can yeleklerinin bulunması dikkat çekti. Çocuk ve kadınların yanı sıra çoğu genç olan kaçaklar tekne ile birlikte Fethiye Sahil Güvenlik Komutanlığı'na getirildi. Kaçak göçmenleri yurtdışına çıkarmaya çalışan 3 kişi de göçmenlerin arasında bulundu. Göçmenler kendilerini kaçıranlar ile ilgili bilgi vermeye yanaşmadı. Ancak göçmenlerden birisi yolculuğa çıkarken ulaştığı kişinin telefonunu vermeye razı oldu.

ÇALAN TELEFON ELE VERDİ
Sahil Güvenlik yetkililerinin göçmenler tarafından verilen numarayı çevirmesi sonrası, toplanan telefonlardan biri çalınca sahibine kelepçe takılıp gözaltına alındı. Polis diğer şüpheli kişileri yaklaşık 1 saatlik araştırma sonrası tespit etti. 2 kişiye daha kelepçe vurulup gözaltına alındı. Kaçak mülteciler, göçmen bürosuna teslim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Umuda yolculuk denizde bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN