Şehre ruh katacak

Giriş Tarihi: 16.10.2015
Şehre ruh katacak

Antalya'da Emniyet, Milli Eğitim ve Kepez Belediyesi'nin ortak projesi olan Orhan Gazi Semt Konağı Müzik Atölyesi düzenlenen törenle hizmete girdi

Antalya'da Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kepez Belediyesi'nin ortak projesi olan Şafak Mahallesi'ndeki Orhan Gazi Semt Konağı Müzik Atölyesi düzenlenen törenle açıldı. Tören öncesi atölyede müzik, resim, ve benzeri branşlarda eğitim gören 7 ile 17 yaş arasında öğrenciler mini sunumlar yaptı. Antalya Valisi Muammer Türker, açılan bu tür müzik atölyeleri ile çocukların kötü alışkanlıklara bulaşmayacağını ifade etti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Orhan Gazi Semt Konağı'nın bulunduğu bölgenin 2 yıl öncesine kadar gecekondu bölgesi olduğunu söyledi. Bölgeyi önce imar ederek modern bir şehir haline getirdiklerini de belirten Başkan Tütüncü, "Buralar bu çocuklar için asude bir liman olacak. Sanata, spora yapılan yatırım şehrin ruh kaynağıdır" dedi.

ANKARA DESTEK VERİYOR

Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ise, Kepez bölgesinde Sütçüler'in ardından ikinci müzik atölyesini Şafak Mahallesi'nde açtıklarını söyledi. Büyük beğeni ve ilgi gören müzik atölyesinin diğer mahallelerde bulunan çocukların kullanımına sunmak amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 'Güvenli Hayat' ve 'Güvenli Gelecek' projeleri kapsamında 113 bin TL destek sağlandığını da belirten Tonbul, "50 gitar, 50 keman, bir kontrbas, 5 çello, 5 yan flüt, 3 klarnet 50 nota sehpası ve 200 nota kitabı verdik" diye konuştu. Aralarında 20 Suriyeli çocuğun da bulunduğu kursiyerlere kitap hediye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehre ruh katacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN