Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çavuşoğlu'ya barones desteği

Giriş Tarihi: 17.10.2015
Çavuşoğlu'ya barones desteği

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu'ya İngiltere'nin ilk Müslüman kadın bakanı Barones Warsi destek verdi. Çavuşoğlu'dan kadınlara faizsiz kredi, Manavgatlılara ise üniversite müjdesi geldi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu seçim ziyaretlerini sürdürüyor. Serik ilçesinde bir bahçede esnafla buluşan Çavuşoğlu'ya İngiltere'nin ilk Müslüman kadın bakanı, Dışişleri Bakanlığı İnanç ve Toplumlardan Sorumlu eski Bakanı Barones Sayeeda Warsi ile eski milletvekili Eric Ollerenshaw da destek verdi. Warsi, AK Parti'yi, 'kardeş parti' olarak nitelendirerek, Çavuşoğlu'ya destek vermek için Antalya'ya geldiklerini söyledi.

KADINLARA FAİZSİZ KREDİ

Warsi ve Ollerenshaw'a Türk kahvesi ikramında bulunan Çavuşoğlu, Türkiye'nin borçlarını ödediklerini ve kimsenin karşısında ezik durmadığını dile getirerek, "Artık başkalarının aldığı kararları uygulayan değil, karar masasında olan bir Türkiye var" diye konuştu. Çiftçiye, emekliye, kadın ve gençlere yönelik önemli desteklerinin olacağını anlatan Çavuşoğlu, kendi işini kuran gençlerden üç yıl vergi almadıklarını anlatarak "İşini kurmak isteyen kadınlara da 100 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği vereceğiz" dedi.

İSTİKRAR
Çavuşoğlu, dün de Antalya'da eski Demokrat Parti ve Doğruyol Partisi'nin milletvekili ve yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen programa katıldı. Ülkenin çok badireler atlattığını ancak hiçbir zaman karamsar olmadıklarını kaydeden Çavuşoğlu, "Bu millet zamanı geldiğinde gereğini yapıyor. Şimdi millet olarak gereğini yapma zamanıdır. Çünkü Türkiye üzerine oynanan oyunları hepiniz görüyorsunuz. İstikrarı tekrar getirmenin yolu da halkın kararıdır. 1 Kasım'da halkın kararı Türkiye'nin geleceğini belirleyecek, ülkenin geleceğine yön verecek" dedi.

6'NCI ÜNİVERSİTE MANAVGAT'TA
Antalya'ya minnet borçları olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, gerçekçi hayallerini de pazar günü AKM'de açıklayacaklarını ifade etti. Çavuşoğlu, "Antalya vizyon şehri olmalı. G20'yi, NATO toplantısını, EXPO'yu bu sebeple Antalya'ya getiriyoruz. Antalya'da beş tane üniversiteye ulaştık, altıncı üniversiteyi de Manavgat'a kuracağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çavuşoğlu'ya barones desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN