Hayvanların yaşam kalitesi artacak

Alanya Belediyesi Veteriner Müdürü Kenan Ersoy amaçlarının barınakta yaşayan sahipsiz hayvanların yaşam kalitesini artıracak çalışmalar yapmak olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 17.10.2015
Hayvanların yaşam kalitesi artacak
Alanya Belediyesi Veteriner Müdürü Kenan Ersoy amaçlarının hayvanların yaşam kalitesini artıracak çalışmalar yapmak olduğunu söyledi. Alanya'daki Demirtaş Sahipsiz Hayvan Barınağı'nda 30 ton hububat ve tahıl ürünleri, 30 ton et ve et ürünleri, 10 ton kuru mama, 10 ton sebze ve meyve, yıllık yaklaşık 70 bin TL ilaç ve tıbbi sarf ve temizlik malzemesi kullanıldığını ifade eden Ersoy, "Kesinlikle dışarıdan pişmiş gıda ve yemek artığı almıyoruz. Sadece kuru mama ve dondurulmuş gıda alıyoruz" diye konuştu.

YEMEK ARTIĞI ALINMIYOR

Bazı kişilerin barınak üzerinden rant sağlamaya çalıştığını ileri süren Ersoy, "Yasalar çerçevesinde bu tür olaylara müsaade etmeyeceğiz. Özellikle otellerden getirilen yemek artıkları alındığı takdirde barınaktaki tüm hayvanlar hastalıktan yaşamlarını kaybeder. Bizim tek amacımız sokak hayvanlarının yaşam standartlarını yükseltip yaşam sürelerini ve refahını arttırarak iyi bir yaşam sağlamaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayvanların yaşam kalitesi artacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN