Hyundai Tucson güvenlikte birinci

Giriş Tarihi: 17.10.2015
Hyundai Tucson güvenlikte birinci

Hyundai Tucson Euro NCAP'te gerçekleştirilen çarpışma testlerinde beş yıldız alarak güvenlik iddiasını sürdürdü

HyundaI Tucson, Euro NCAP'in gerçekleştirdiği çarpışma testlerinden 5 yıldız alarak segmentinin en güvenlikli modellerinden biri olmayı başardı. Bu sonuçla birlikte Hyundai'nin gelişmiş teknolojisini de gözler önüne seren Tucson, Otomatik Acil Fren Sistemi (AEB) ile de olası kazaları önlemeye yardımcı oluyor. Güvenlik testlerinden üstün başarı ile çıkan Tucson'lar Cangarlar Plaza'da meraklılarını bekliyor.

TESTLER İDDİASINI KANITLADI
Hyundai'nin SUV segmentindeki yeni modeli Tucson, test sonucunda ne denli iddialı olduğunu kanıtlarken teknoloji ve güvenlik donanımları açısından da yükselen grafiğine ışık tutmuş oldu. Şerit Takip Sistemi (LKAS) ve Hız Sınırı Uyarısı gibi donanımlar Euro NCAP tarafından dikkate alınan en önemli özellikler olarak öne çıkarken aynı zamanda olası kazaları önlemek için geliştirilen Otomatik Acil Fren, Kör Nokta Uyarısı, Arka Çapraz Trafik Uyarısı (RCTA) ve Araç Denge Yönetimi gibi kapsamlı aktif güvenlik sistemleri de Tucson'un artı puanlar almasında önemli rol oynadı.

IIHS DE ONAYLADI

HyundaI Tucson, daha güçlü bir darbe direnci sunmak için burulma sertliği yüzde 30 arttırılmış yüksek mukavemetli çelik bir gövdeye sahip. Ayrıca gelişmiş gövde bağlantı noktaları da çarpışma enerjisinin dağılımında önemli bir rol oynayarak Euro NCAP testlerinde beş yıldız alınmasında etkili oldu. Zorlu çarpışma testleriyle bilinen Amerikan IIHS de geçtiğimiz ay Hyundai Tucson'u mercek altına almış ve en yüksek
değer olan 'Top SafetyPick+' ödülünü vermişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hyundai Tucson güvenlikte birinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN