Otomobil firmalarının yeni kampanya atağı

Otomobil ve hafif ticari araç pazarında faaliyet gösteren firmalar, hedeflerini tutturmak için yılın son çeyreğinde cazip ödeme seçenekleriyle yeni kampanyalar başlattı

Giriş Tarihi: 17.10.2015
Otomobil firmalarının yeni kampanya atağı
Türkiyeotomobil ve hafif ticari araç pazarı, Ocak-Eylül döneminde geçen yıla göre yüzde 40.02 büyürken firmalar, hedeflerini tutturmak için yılın son çeyreğinde cazip ödeme seçenekleri sunuyor. Ekim kampanyalarında, alternatif ödeme koşulları dikkati çekerken, vadeleri uzatılan sıfır faizli krediler, fiyat indirimleri ve taksitlerin 2016'ya ertelendiği fırsatlar öne çıkıyor.

CAZİP SEÇENEKLER SUNULUYOR
Türk otomotiv pazarında faaliyet gösteren bazı yerli ve yabancı firmaların kampanyalardan derlenen bilgilere göre, iç pazarda Ocak-Eylül dönemindeki büyümeden daha fazla pay alıp, yıl sonu hedeflerini tutturmaya çalışan firmalar, Ekim ayında yılın en cazip ödeme seçeneklerini devreye sokmaya başladı. Son çeyreğin ilk kampanyalarının açıklandığı Ekim ayında, '3 yıla varan sıfır faiz', '4 bin liraya varan takas indirimi', 'Şimdi al ilk taksiti Ocak 2016'da öde', 'Yarısı peşin yarısı taksitle', '3 bin 500 liraya varan nakit alım indirimi', 'Yüzde 2 peşin alım indirimi', 'Bin TL kasko', 'Düz vites fiyatına otomatik vites araç', 'Şimdi al taksitlere Mayıs 2016'da başla' ve 'Sabit kur avantajı' gibi fırsatlar sunuluyor.

KALIŞ SÜRESİ ARTIŞI SEKTÖRÜ ETKİLEMEZ
Otomotiv Sanayi Derneği Başkanı (OSD) Kudret Önen, yurtdışından getirilen kişisel kullanıma mahsus kara taşıtlarının, Türkiye'deki kalış süresinin 6 aydan 24 aya çıkarılmasının otomotiv sektöründe ciddi sıkıntılara yol açmayacağını belirtti. Kararın, gurbetçilerin kendi araçlarını getirmelerine fırsat sağladığını ifade eden Önen, şunları kaydetti:

SIKINTIYA YOL AÇMAZ
"Söz konusu araçların bireysel kullanım amacıyla yurda getirilmesi ve 24 ay sonra yurtdışına aynı kişi adına çıkartılması veya gümrüklere terk edilmesi gerekeceğinden, bahsi geçen değişikliğin ciddi sıkıntılara yol açması beklenmemektedir. Bununla beraber, bu uygulama yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın ülkemizde araç almak yerine (hatta ailelerinin/ eş ve dostlarının kullanımı amacıyla) kendi eski araçlarını getirmeleri fırsatını sağlamaktadır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otomobil firmalarının yeni kampanya atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN