Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez tapularına 'Başbakan' onayı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu, Başbakan Davutoğlu'nun, 5 bin hak sahibinin tapu özlemini giderecek olan Kepez tarihinin en büyük takas işlemini onayladığını açıkladı

Giriş Tarihi: 21.10.2015
Kepez tapularına 'Başbakan' onayı
Antalya'nın Kepez ilçesinin, 2B'den sonra en önemli mülkiyet sıkıntısı olan konut alanlarındaki Vakıf parsellerinde yaşanan tapu problemi mutlu sonla bitiyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2014 yerel seçimlerinin hemen ardından, AK Parti Antalya milletvekilleriyle birlikte başlattığı Vakıf arazilerindeki gecekonduların tapu problemini 'takas yöntemi' ile çözme çalışması bitme aşamasına geldi.

MÜJDEYİ ÇAVUŞOĞLU VERDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu, tapu bekleyen vatandaşlara müjdeli haberi verdi. Çavuşoğlu, "En kısa zamanda bu işi sonuçlandıracağız. Vakıf arazileri ile Hazine arazilerinin takasını yapıyoruz. Takas işlemi, Başbakanımızın onayından çıktı. Maliye Bakanlığı'nda işlem tamamlanıyor. Takibini yapacağız. Başlattığımız bir süreci birlikte tamamlayacağız. Vatandaşlarımız tapularına kavuşacak. Hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

SORUN TARİHE GÖMÜLECEK

Başkan Hakan Tütüncü de, Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Kepez'in kronikleşen sorunlarının çözümüne çok büyük katkı sağladığının altını çizdi. Tütüncü, "Vakıf arazilerinin çözümü noktasında bugüne kadar gösterdiği ilgiden dolayı kendisine teşekkür ederim. Çok yakında bu sorunun çok ağırlıklı bir kısmını tarihin karanlıklarına gömmüş olacağız. Böylelikle şehirleşmenin önünü açmış olacağız" dedi.

23 MİLYON LİRALIK TAKAS

Yaklaşık 6 ay süren çalışmalar sonucunda Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Antalya Defterdarlığı, konut alanındaki Vakıf parsellerinde gecekondusu olan mülk sahiplerinin tapu sorununu çözecek olan, 23 milyon lira değerindeki takas işlemi için mutabakata varmıştı. Takas işlemi ile Vakıf arazileri, Hazine mülkiyetine geçirilerek, hak sahiplerine belli bir ücret karşılığında tapu verilmesi mümkün hale getiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez tapularına 'Başbakan' onayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN