Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çürük yumurtaları ayıklamak göreviniz

Giriş Tarihi: 23.10.2015
Çürük yumurtaları ayıklamak göreviniz

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel toplu ulaşım esnafıyla bir araya geldi. Türel, şoförlere yapılan uyuşturucu testini olumlu buldu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın toplu ulaşım esnafıyla bir araya geldi. Buluşmaya, Antalya Otobüsçüler Odası Başkanı Ali Tüzün ile çok sayıda otobüs sahibi ve sürücüsü katıldı. Gündemi meşgul eden toplu taşıma şoförlerine uyuşturucu testi uygulaması hakkında bilgi veren Türel, "Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiniz. Uyuşturucu ile mücadelede örnek oldunuz. Her yerde çürük yumurtalar nadir de olsa, olabilir. Bunu ayıklamak sizin göreviniz" dedi.

450 ŞOFÖR TESTTEN GEÇTİ

Otobüsçüler Odası Başkanı Ali Tüzün ise, "12'li bağımlılık testi yapıyoruz. 450 arkadaşımız testten geçti. Bin 100 şoför arkadaşımız var. 5 Kasım'da testler bitecek. 10 sürücünün uyuşturucu kullandığını tespit ettik. Onların da iş akdi feshedildi. Kesinlikle çalışmayacaklar" dedi. Kendisine verilen, 'toplu taşımada gelişmeler ve talepler' dosyasında yazanlara dikkat çeken Türel ise, "Kartlı sisteme geçelim dediğimde, ne olduğunu kestiremediğiniz için, haksız eleştirilere maruz kaldık. Provakatörler sahne aldı. Bizi size yanlış anlattı. Şimdi, toplu ulaşım esnafı, kendisi yeni kartlı sisteme geçilmesini istiyor" dedi. Dosyada, 'Mümkünse yeni kart sisteminde nakit para kesinlikle geçmesin' önerisinin yer aldığını ifade eden Türel, daha önce nakit para geçmediği için eleştirildiğini hatırlattı.

ADI HALK KENDİSİ DEĞİL
Toplu ulaşım sisteminde yeni kart sistemine geçmek için meclisten karar aldıklarını hatırlatan Türel, "Adı 'halk' olan ama halk ile ilgisi olmayan kartın tasfiye kararını aldık. 1 hafta içerisinde işlemleri tamamlayıp, firmaya bildireceğiz. Yeni kart sistemi de en geç yılbaşına kadar faaliyete geçecek. Yeni kart sistemi Büyükşehir Belediyesi'nin denetiminde olacak. Vatandaştan yeni kartla ilgili depozito alınmayacak. Önceki kartlarda yüklü olan para da yeni karta aktarılacak. Ulaşlım esnafının yüzde 3 olan komisyonu da yüzde 2 olan belediye payı da aynı oranda kalacak" dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu da AK Parti'nin projeleri hakkında bilgi verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çürük yumurtaları ayıklamak göreviniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN