Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez'de bilim imzası

Giriş Tarihi: 23.10.2015
Kepez'de bilim imzası

Dokuma Fabrikası'na, Akdeniz bölgesinin ilk bilim merkezinin kurulması amacıyla TÜBİTAK, Büyükşehir Belediyesi ve Kepez Belediyesi arasında ön protokol imzalandı

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİ- TAK) işbirliği ile Dokuma Fabrikası'na, Akdeniz bölgesinin ilk bilim merkezi kuruluyor. Merkezin ön protokolü için Kepez Belediye Meclis Salonu'nda imza töreni gerçekleştirildi.

İLK ADIM ATILDI
Törene AK Parti Antalya Milletvekili ve adayı Mustafa Köse, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, TÜBİ- TAK Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif Ergin, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, TÜBİ- TAK Bilim Toplum Daire Başkanı Prof. Dr. Ahmet Uludağ ve vatandaşlar katıldı. Başkan Hakan Tütüncü, "2009'da göreve geldiğimizde 'Kepez bir gençlik, spor, eğitim, sanat ve kültür ilçesi olmalıdır' demiştik. Bu hedeflere dönük birçok eseri ve hizmeti Antalya'ya kazandırdık. Şimdi de Akdeniz bölgesinde hiç olmayan bir eseri, elbirliği ve işbirliği ile Antalya'ya kazandırıyoruz" dedi. Bu hayali Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile birlikte gerçekleştirdiklerinin altını çizen Tütüncü, destek veren herkese teşekkür etti.

BİR KÜLTÜR MİRASI

TÜBİTAK Bakanı Prof. Dr. Ahmet Arif Ergin de "Merkez, hem kendi insanımız hem de şehre gelen turist sayısıyla birlikte dünyaya açılan bir kapı olacak. Kepez Bilim Merkezi'nin de Türkiye sınırlarında kalmayıp uluslararası boyutta insanları cezbedebileceğini görüyoruz" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise, "Bana göre Antalya'nın tarihine geçecek, şehrin marka değerini yükseltecek, Antalya'ya sadece bir bilim merkezi olarak değil, toplumun gelişmesine katkı sağlayacak bir projenin imza törenini gerçekleştiriyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'de bilim imzası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN