Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evlerdeki fazlalar eksik gideriyor

Giriş Tarihi: 24.10.2015
Evlerdeki fazlalar eksik gideriyor

Yeşilırmak Caddesi ve Yeni Mahalle'deki Sosyal Yardım Merkezleri, ikinci el eşya ve kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Yeşilırmak Caddesi ve Yeni Mahalle'deki Sosyal Yardım Merkezleri, ikinci el eşya ve kıyafetleri toplayıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Sosyal Yardım Merkezlerine gidenler, ihtiyaç duydukları eşyaları ücret ödemeden alabiliyor. Yardımsever vatandaşların kullanmaktan vazgeçtiği, iyi durumdaki beyaz eşya, elektronik eşya, mobilya, mutfak eşyası ve giysiler belediye ekiplerince alınıp, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. İhtiyaç sahipleri bunun için hiçbir ücret ödemiyor. Eşyaların ulaşımı da yine belediye ekiplerince sağlanıyor.

ADRESTEN ALINIYOR

Büyükşehir Belediyesi, hayırseverlerin bağışladığı ikinci el ve kullanılmayan eşya ve kıyafetleri evlerinden alıyor. Hayırsever vatandaşlardan toplanan giysiler yıkanıp, ütülenip paketlendikten sonra barkodlanarak Sosyal Yardım Merkezi'nin mağazasındaki raflarda beğeniye sunuluyor.

BEYAZ EŞYA BİLE VAR
Beyaz eşya, mobilya ve elektronik eşyalar ise ihtiyaç sahipleri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na başvuruda bulunuyor. Sosyal hizmet uzmanları ihtiyaç sahiplerinin evlerini ziyaret ediliyor ve rapor hazırlıyor. Gerekli görülen ailelere ihtiyaçları doğrultusunda yardım ediliyor. Bağış yapmak isteyenlerin 326 57 84 ve 326 12 31 numaralı telefonları aramaları yeterli oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlerdeki fazlalar eksik gideriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN