Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çikolatadan nağmeler

Giriş Tarihi: 26.10.2015
Çikolatadan nağmeler

Antalyalı üç mutfak şefi bir yarışma için başladıkları hobilerini geliştirerek tamamı çikolatadan çalışır durumda antika radyo yaptı. Hedefte gramofon var

Antalya'da hobi olarak antika eserlerin çikolatadan birebir aynısını yapan 3 mutfak şefi, hem görüntü hem de ses açısından gerçeğinden farkı olmayan 'çikolata radyo' üretti. Antalyalı mutfak şefi Ali Keskin, çalışma arkadaşları Cevdet Simav ve Engin Gürdal ile çikolatadan eserler yapmaya başladıklarını anlattı. İstanbul Uluslararası Güzel Sanatları ve Gastronomi Yarışması için çikolatadan biblolar yaparak yurt dışından gelen rakipleri ile yarıştıklarını belirten Keskin, bu yarışma sonrası farklı bir şey yapmaları gerektiğini düşünerek antikaların çikolatadan birebir aynısını yapmaya karar verdiklerini söyledi.

SENEYE DE GRAMAFON

Keskin, çikolatadan antika eserler yapmanın önceleri imkansız gibi göründüğünü kaydederek bir yılda 12 eser ürettiklerini dile getirdi. Keskin çalışmalarına farklılık katmak için çikolatadan çalışan bir radyo yapmaya karar verdiklerini belirterek "Seneye de çalışan çikolatadan fonograf ve gramofon yapmayı planlıyoruz. Hedfemizde şimdilik bu var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çikolatadan nağmeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN