Dünya Antalya'nın ayağına gelecek

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisi tarafından düzenlenen mitingde Antalyalılarla buluştu. Başbakan, Antalya'yı dünyanın gözbebeği haline getireceklerini söyledi

Dünya Antalya'nın ayağına gelecek
Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kepez Arena'nın önündeki alanda gerçekleşen mitingde Antalyalılarla buluştu. Antalyalılara, "Hemşerilerim" diye hitap eden Davutoğlu, "Size hemşerilerim diyorsam sadece lafla değil, gönülle diyorum. Yiğit Yörükler, bu Torosların çocukları, işte Toroslu Ahmet huzurunuzda, işte Konyalı olduğu kadar Antalyalı Ahmet kardeşiniz yanınızda" dedi.

TOROSLARIN YİĞİT EVLADI

Davutoğlu, üzerinde 'Torosların yiğit evladı, memleketine hoş geldin' yazılı pankart ve dev Türk bayrağının meydanda açılması üzerine ise "Görsünler, 'sırtımızı dağa dayadık, terör örgütüne dayadık' diyenler bu al bayrağı görsünler de bizim sırtımızı nereye dayadığımızı bir kez daha fark etsinler. Terörle mücadele ederken kenarda duran, seyredenler, sonra milliyetçilik nutku çekenler, şu al bayrağı dalgalandıran Antalya'nın ak kadrolarını görsünler de milli ne demek, yerlilik ne demek, milliyetçilik ne demek anlasınlar" dedi.

SON HAFTA ANTALYA MİTİNGİ

7 Haziran seçimleri öncesi Konya ile birlikte son mitingini Antalya'da yapan Davutoğlu, bu seçimlerde de Antalya mitingi programını son haftaya aldırdığını açıkladı. Davutoğlu şöyle konuştu: "Miting programı yapılırken, 'Antalya mitingini son haftaya koyun onlar mutlaka müthiş bir seçim yaparlar, o aşkla seçime gidelim' dedim."

MÜJDELER VERDİ

Seçim vaatlerini açıklayan Davutoğlu, tarım sektörüne KDV'siz yem ve gübre, gençlere iş kurmak için hibe kredi, işçilere bin 300 liralık asgari ücret, esnafa 8 bin liraya kadar vergi alınmayacağı sözü ve faizsiz kredi, emek yoğun sektör yatırımcısına kira karşılığı anahtar teslim fabrika müjdeleri verdi. Ailelerin bir parçası olacaklarını vurgulayan Davutoğlu, ailelerin, "İki oğlan iki kızımız var ama bir de sırtımızı dayadığımız devletimiz var" diyeceğini ve kimseyi namerde değil merde bile muhtaç etmeyeceklerini söyledi.

GÖĞSÜMÜZÜ KABARTIYOR
Şehirlerle ilgili vizyonlarında Antalya'nın ayrı yeri olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "Dünyaya açılan penceremiz Antalya. Antalya göğsümüzü kabartan bir başarıya imza attı. Dünyanın en güçlü 20 şehri arasında yer aldı. Güçlü şehirler ağının üyesi olarak Türkiye'yi temsil ediyor. Antalya'nın öneminin farkındayız" dedi.

GÜNEŞ SANTRALİ YAPILIYOR

G20 Zirvesi ve EXPO 2016 ile Antalya'nın dünyaya tanıtılacağını vurgulayan Davutoğlu, "Dünya Antalya'nın ayağına gelecek" dedi. Bin yataklı şehir hastanesi, 5 milyon yolcu kapasiteli batı havalimanı, Demre ve Gazipaşa yat limanları, hızlı tren, otoyol ve bölünmüş yol gibi daha önce açıklanan projelere değinen Davutoğlu, önemli bir yatırım müjdesi de verdi: "Temiz bir çevre için güneş santralleri kuruyoruz. Antalya güneşin en güzel olduğu yer. İlk olarak Melli Dağı bölgesinde bu güneş santralini kurmaya başlıyoruz." Raylı sistem güzergahıyla ilgili de müjde veren Davutoğlu, raylı sistem hattının Varsak'tan başlayarak, Akdeniz Üniversitesi'ne, oradan Araştırma Hastanesi önüne kadar ulaşacağını açıkladı. Davutoğlu, "Turizmin, tarımın, tarihin ve sanatın başkenti Antalya'yı küresel bir marka şehir yapacağız. Antalya sadece Türkiye'nin değil, bütün dünyanın gözbebeği olacak" dedi.

MİLLETİN BAĞRINA BATIYOR

Antalya'da 33 bin kişilik stadyumun açılışının yapıldığını hatırlatan Davutoğlu, "Dün üzüldük ama Antalyaspor bu sonuçları ilerleyen haftalarda telafi edecektir. İnşallah Antalyaspor'un nice başarılarına bu stadyum şahitlik edecek" dedi. Stadın daha önce yapılmasına CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın engel olduğunu hatırlatan Davutoğlu, "5 yıl önce bitmesi gereken bu stadı Antalya'ya kazandırmak için nelerle mücadele ettiğimizi Antalyalılar çok iyi bilir. Bu şehir stadı projesini feshedip, marifetini 'yüzyıllık yanlıştan döndük' başlığıyla billboardlara astıran CHP'li belediye başkanını unutmayın. Bu CHP'liler nereye el atsalar oranın bereketi kalmaz. Orada hiçbir eser yapılmaz. Onların okları, milletin bağrına batıyor. Başka bir şey değil" dedi.

ELVAN VE ÇAVUŞOĞLU EL ELE

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ve eski AB Bakanı Volkan Bozkır, Grup Başkan Vekili İlknur İnceöz ile Antalya milletvekilleri ve milletvekili adayları da mitinge katıldı. Lütfi Elvan, bir önceki seçimdeki vaatlerin hepsinin arkasında olduklarını söyledi. Çavuşoğlu ise meydandaki kalabalığı, "Bu meydanlar AK Parti'ye dik dur, Antalya seninle diyor" sözleriyle değerlendirdi.

EN YÜKSEK OY VEREN İLÇEYE ZİYARET SÖZÜ
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Antalya'da en yüksek oy oranı çıkan ilçeyi bir ay içinde ziyaret edeceği sözü verdi. En yüksek oy oranının kendisi için "davet" olacağını vurgulayan Ahmet Davutoğlu, "Söz veriyorum, Antalya'da en yüksek oy oranını hangi ilçe verirse bize o ilçeye bir ay içinde ziyarette bulunacağız. Sözü verdik, şahitli, onaylı. Hatta seçim için dinlenmeye bile oraya geliriz. İyi yarışın, şunlara bir ders verin. Ben 1 Kasım akşamı televizyonda takip edeceğim, davetiyeyi kim gönderirse ona geleceğim, en yüksek oy oranını hangi ilçe çıkarırsa" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya Antalya'nın ayağına gelecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN