Ulaşım esnafı istedi Başkan Türel yapıyor

Ulaşım ve ulaşım esnafının sorunlarını çözmek için harekete geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Türel sorunu çileyi çeken esnaf ile omuz omuza vererek çözeceklerini söyledi

Giriş Tarihi: 28.10.2015
Ulaşım esnafı istedi Başkan Türel yapıyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ulaşım esnafı ile bir araya geldi. Türel, Pamfilya Tur çalışanları ile yaptığı görüşmede esnafın tüm sorunlarını bildiğini ve omuz omuza mücadele verdiklerini ifade etti. Bıraktıkları gibi bir ulaşım sistemi bulamadıklarını dile getiren Başkan Türel; "İş bilmez yönetimler iş başında olunca maalesef basiretsiz kararlar almak suretiyle esnafımızı böyle parçalayacak bir takım yanlışların içine girmişler. Göreve geldiğimizden bu yana bu işleri düzeltmeye çalışıyoruz. Sizlerin dik duruşu olmasa bugüne kadar düzelttiğimiz kısmı düzeltemezdik. Bundan sonrada çözmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

ROTASYON UYGULANACAK

Trafik çilesini kavşak yatırımlarıyla çok ciddi bir şekilde çözdüklerini kaydeden Türel, Halk Kart'ın tasfiye sürecinin başladığını hatırlatarak "Önümüzdeki hafta halk ile alakası olmayan kart ile ilgili tasfiye yazısını yazacağız. Yeni kart sistemimizi çok değil, birkaç ay içerisinde uygulamaya koyacağız. Eski kartlarda hakkı, ücreti olan vatandaşlarımız bu ücretlerini kullanacak. Kartları yenilerken geçmişte olduğu gibi kart depozit ücreti almayacağız" dedi. Sistemin hayata geçirilmesi ile ulaşım esnafının talep ettiği rotasyonun da uygulanmaya başlayacağını ifade eden Türel, "Bundan sonra az yolcusu olan hatta giden otobüsümüzle, çok yolcusu olan hatta giden otobüsümüz arasında fark kalmayacak. Havuzda biriken parayı herkes kapasitesine göre paylaşacak. Hatlar arasındaki 'Sen şu hatta gittin, ben bu hatta gittim' kavgası bitecek. Hatlar arasındaki kavga bittiği gibi hatlarda da rotasyon olacağı için bugün buraya giden otobüs yarın diğer hatta gidecek. Burada bu paylaşımla ilgili sorun çözülmüş olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaşım esnafı istedi Başkan Türel yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN